•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 147
   کد: 154417
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
   در نشست هماهنگی دهه کرامت مطرح شد:

   واگذاری آذین بندی محلات به مردم با بسته‌های حمایتی شهرداری

   در نشست هماهنگی دهه کرامت با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در آذین بندی شهر عنوان شد: با ارائه بسته‌های حمایتی شهرداری آذین بندی محلات به خود مردم واگذار می‌شود.
   واگذاری آذین بندی محلات به مردم با بسته‌های حمایتی شهرداری

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهر مشهد، روز چهارشنبه 13 تیرماه نشست هماهنگی دهه کرامت با حضور معاونین فرهنگی و اجتماعی مناطق شهرداری مشهد، مدیران و رابطین مناطق شورای هیئات مذهبی شهر مشهد برگزار شد.


   در ابتدای این نشست رئیس اداره شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد با اشاره به هدف برگزاری این نشست گفت: برگزاری این جلسه با هدف شناسایی ظرفیت‌ها برای تمام مناسبت‌ها و برنامه‌های طول سال است تا در یک همکاری بین هیئات مذهبی و شهرداری، با هم افزایی بیشتر کارها پیش رود.


   منتظری افزود: امسال با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ویژه برنامه‌های خاصی برای دهه کرامت در نظر گرفته‌ایم و به‌طور ویژه نشاط اجتماعی را در دهه کرامت دنبال می‌کنیم.

   وی با اشاره به لزوم حمایت و تقویت حرکت مردمی برای آذین بندی محلات در دهه کرامت امسال توسط هیئتی‌ها و مردم محله گفت: این یکی از اهدافی است که ما دنبال می‌کنیم تا آذین‌بندی محلات در این ایام نورانی دهه‌کرامت صورت گرفته و چهره شهر توسط خود مردم بانشاط شود.

   رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد تاکید کرد: در سال اول حتی حاضریم وسایل آذین‌بندی را ما بدهیم ولی آذین بندی توسط خود مردم صورت گیرد و بسته‌های حمایتی را نیز شهرداری برای این منظور در نظر گرفته است.

   منتظری افزود: حداقل 80 محله در دهه کرامت قرار است محله آرایی شود. هیئاتی که با شورای اجتماعی محله خود ارتباط برقرار کنند، سه بسته حمایتی اطلاع رسانی در رولاپ‌های شهری و شهرآرا محله، بن 500 هزار تومانی خرید وسایل آذین بندی و هرگونه تسهیل از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه که لازم باشد انجام خواهد شد و جشن‌های بزرگ منطقه‌ای هم که برای دهه کرامت قرار است در هر منطقه برگزار شود قرار است از ظرفیت یک هیئت بزرگ استفاده شود.


    ادامه این نشست رئیس شورای هیئات مذهبی شهر مشهد با اشاره به وجه‌تمایز مشهد با دیگر شهرهای کشور با توجه به حضور مضجع شریف اما هشتم، علی بن موسی الرضا گفت: ما در مشهد ویژگی داریم که در سایر شهرها ندارند آن هم وجود با برکت علی بن موسی الرضا است که همه ما توفیق خدمت به زائران و مجاورانش را یافته‌ایم.

    

   طباطبایی افزود: شورای هیئات مذهبی مشهد نهادی مردمی است و اعضایش به صورت افتخاری در آن عضویت دارند، برنامه‌های دینی باید با رویکرد امام رضا دنبال شود لذا این علاقمندی وجود دارد که ما از توانمان استفاده کنیم و شهرداری هم از توانش برای حمایت ما بهره برد.
   رئیس شورای هیئات مذهبی شهر مشهد تاکید کرد: ما با نظم شهری و ساماندهی تبلیغات شهری مخالف نیستیم اما باید زیرساخت هایش فراهم شود که امروز برخی از زیرساخت‌هایش فراهم شده است اما می‌تواند زیباتر از این باشد. قبلا روی درختان و تیرهای برق نصب می‌شد که ما هم اخطار می‌دادیم ولی چاره‌ای نبود. جدیدا تابلوهایی برای این منطور اختصاص داده شده است که جای تشکر دارد.

   وی افزود: برگزاری ولادت ائمه یکی از موضوعاتی است که باید به صورت جدی‌تری به آن ورود پیدا کنیم. 540 جای مشخص برای ایستگاه‌های صلواتی که قبلا خود دغدغه‌ای برای شهر و شهرداری بود جانمایی شده است و این ایستگاه ها ساماندهی شده‌اند.
   رئیس شورای هیئات مذهبی شهر با اشاره به وجود 2354 هیئت مذهبی در 13 منطقه شهر مشهد گفت: ما علاقمندیم در پارک‌ها و بوستان‌ها، از ظرفیت  هیئات برای شادی مومنانه استفاده شود تا دغدغه بزرگان شهر نیز رفع شود، گروه‌های نشاط، دین و زندگی از سوی هیئات مذهبی آماده هستند تا برنامه‌های شاد و مفرحی را در مناطق و عرصه میدان شهدا برگزار کنند.

   در ادامه نشست نیز معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه، بهترین مجریان برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود مردم هستند، گفت: برای اجرای این فعالیت‌ها گروه‌های بر‌آمده از دل مردم بهترین مورد هستند. هیئات مذهبی که برای مردم پذیرفته شده هستند یکی از این گروه‌ها هستند و ما تلاش داریم از ظرفیت این هیئات استفاده کنیم.

   دانایی افزود: برای دهه کرامت با رویکرد مردمی شدن فعالیت‌ها، همیشه تاکید کرده‌ایم از رفتن به سمت فعالیت‌های اداری اجتناب و به سمت فعالیت‌های مردمی پیش رویم. اولویت ما تقویت فعالیت‌های مردمی و حمایت از این حرکت است.

   وی تاکیدکرد: از مجموعه شورای اجتماعی محلات خواسته‌ایم تا از هیئات مذهبی هر محله استفاده نمایند و فعالیت مشترکی را رقم بزنند و عمده فعالیت‌های ما نیز از این طریق صورت گیرد.

   معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به تدارک بسته ‌های حمایتی 500 هزار تومانی برای هر محله جهت محله آرایی‌ها افزود: قرار شده است سایر دستگاه‌ها نیز کمک‌های خود را در همین مسیر ارائه نمایند تا مردم محلات خودشان بتوانند به محله آرایی بپردازند.

    

   تعداد بازدید: 147
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 593,599
  تعداد بازدید امروز : 301
  تعداد بازدید دیروز : 282
  آخرین به روزرسانی : 1397/08/21 12:14
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات

  تلفن :05137429200
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.