•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 41
   کد: 87122
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
   شهردارمنطقه 3 در نشست شورای اجتماعی محله سیس آباد؛

   جای خالی برندسازی در محلات مشهد

   شهردار منطقه سه در نشست شورای اجتماعی محله سیس آباد یکی از مهمترین اقدامات شوراهای را برندسازی و برجسته سازی ظرفیت های محلی برای بازشناسی آن به شهروندان سایر محلات شهر عنوان نمود و خواهان تلاش مجدانه اعضای شورا برای تحقق این امر شد.
   جای خالی برندسازی در محلات مشهد

   به گزارش پایگاه همدلی، این نشست که به میزبانی دبستان شهدای سیس آباد و ظهر روز گذشته اول دیماه برگزار گردید دهمین نشست شورای اجتماعی محله سیس آباد و شهردار منطقه 3 نیز به عنوان میهمان ویژه در این جلسه شرکت نموده بود.

   علی یوسف زاده با اشاره به ضرورت بازنمایی ویژگی های منحصر به فرد محلات برای ارائه به شهروندان گفت: یکی از اقدامات مهمی که باید توسط شوراهای اجتماعی محلات پیگیری شود شناساندن محلات به سایر شهروندان شهر است و این نیازمند برجسته سازی ظرفیت های محلی است.

   وی افزود: به عنوان مثال محله خواجه ربیع در منطقه 3 به دلیل وجود آرامگاه و آرامستان آن نه تنها برای شهروندان مشهدی که برای بسیاری از ایرانیان شناخته شده است و این یک فرصت منحصر به فرد برای نمایش توانایی های محلی است.
   شهردار منطقه 3 در ادامه با اشاره به وجود برخی موقعیت های ناشناخته در محلات گفت: اگر سند توسعه محله را جدی تر بگیرید و نسبت به ان با حساسیت بیشتری برخورد نمایید، خواهید دید که در بسیاری از کوچه و خیابان های محله هایتان با ظرفیت هایی روبه رو خواهید شد که هم بسیار ارزشمند هستند و هم تا کنون ناشناخته مانده اند.

   وی یکی از سطوح توسعه محلات را سطح فرهنگی و اجتماعی ساکنان آن محدوده دانست و گفت: در این باره متاسفانه دیدگاه غالب این است که فرهنگ شهری شامل نوع پوشش، گویش و یا منش غربی می شود که این امر هم غلط است و هم نابه جا. چرا که در آن به عناصر بومی و مذهبی توجهی نمی شود. در بسیاری از محلات منطقه 3 موضوع حجاب با وجود گستره وسیعی از مساجد و موضوعات مذهب یمی توان یک برند باشد که باید این ها را تقویت کرد تا آن طرز تفکر ناصواب معمول و رایج تغییر کند.

   علی یوسف زاده در پایان ابراز امیدواری کرد مجموعه اقدامات انجام شده در شورای اجتماعی محله سیس آباد در راستای توسعه فرهنگی با رویکرد اجتماعی باشد و برای تحقق این موضوع از هرگونه اقدامی در این چارچوب اعلام حمایت نمود.

   در ادامه این نشست نیز اعضا درباره دستور کار جلسه پیرامون اقدامات برای نمایشگاه دستاوردهای شوراهای اجتماعی محلات در بهمن ماه و هم چنین رفع نواقص سند توسعه محله به بحث و رایزنی پرداختند.

   تعداد بازدید: 41
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 762,085
  تعداد بازدید امروز : 88
  تعداد بازدید دیروز : 1,121
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/14 12:31
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.