•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 40
   کد: 83942
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۲۵

   گشایش ایستگاه مطالعه در محله شهید شهریاری

   آیین گشایش ایستگاه مطالعه در مسجد جامع قرقی برگزار شد به گزارش شهرآرامحله، این رویداد با حضور پدر شهید سید حسین موسوی و معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد رقم خورد، درراستای اجرای یکی از مصوبه های شورای اجتماعی محله شهیدشهریاری بود.
   گشایش ایستگاه مطالعه در محله شهید شهریاری

   در برنامه یادشده، وحید جلیلی گفت: درصورتی که این طرح به صورت فراگیر اجرا شود و شهروندان از آن استقبال کنند، ما حاضریم از آن به صورت همه جانبه حمایت کنیم.

   معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد افزود: این حمایت، شامل تامین کتاب و محتوای موردنیاز برای اجرای طرح است.
   وی در بخشی دیگر از صحبت هایش، از اهالی محدوده قرقی خواست که فقط به بیان مشکلات محله نپردازند و بر داشته های محل زندگی خویش نیز تکیه کنند.

   جلیلی تصریح کرد: از جمله داشته های این محدوده، میتوان به شهیدان و خانواده های شهید مانند سردار شهید کشمیری و آزاده جانباز، آقای ارشی اشاره کرد؛ ظرفیت هایی که از فرهیختگان محل انتظار می رود درباره شان کتاب بنویسند و فیلم بسازند.
   مصطفی عباسی، کارشناس فرهنگی اداره ناحیه 4 نیز در همین خصوص به شهرآرامحله گفت: آیین گشایش ایستگاه مطالعه در این ناحیه، درراستای اجرای یکی از مصوبه های شورا و با هدف افزایش اعتماد اجتماعی شهروندان به فعالیتهای گروهی و نیز ترویج فرهنگ کتاب و کتا بخوانی برگزار شده است.

   وی ادامه داد: با توجه به نبود کتابخانه در این محدوده و نیز قواعد و قوانین خاصی که برای عضویت در کتابخانه های سطح شهر جود دارد، استقرار ایستگاه مطالعه در مسجد جامع قرقی برای ارائه رایگان کتاب به اهالی و بدون هیچ پیش شرط و محدودیتی رقم زده شد.
   عباسی اضافه کرد: نکته درخورتوجه دیگر این است که کتا بها چهار گروه سنی کودک و نوجوان و جوان و خانواده را پوشش می دهد که مدام ایستگاه را از لحاظ تامین کتاب شارژ م یکنیم. شارژ مربوط می یتواند به شکل روزانه یا هفتگی یا ماهانه باشد که به استقبال مخاطب و شرایط بستگی دارد.
   وی اظهار کرد: ایستگاه مطالعه مسجد، شامل پنج قفسه است که در روزهای آینده چهار قفسه آن به چهار مکان همگانی دیگر همچون مدرسه یا مرکز بهداشت که محل تردد شهروندان باشد، انتقال پیدا خواهد کرد.

   وی یادآوری کرد: این طرح، کار مشترکی از شورای اجتماعی محله شهید شهریاری و اداره کل کتابخانه ههای عمومی استان و مشهد است.

    

    

    
    


   تعداد بازدید: 40
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 762,157
  تعداد بازدید امروز : 160
  تعداد بازدید دیروز : 1,121
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/14 12:31
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.