•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 46
   کد: 83879
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۲۵

   بازدید اعضای شورای اجتماعی محله سیس آّباد از سالن ورزشی رسالت

   این هشتمین نشست شورای اجتماعی محله سیس آباد که در آن علاوه بر طرح موضوعات جاری از جمله بررسی نقش و ظرفیت مساجد در توسعه محله براساس سند توسعه اجتماعی، درباره بهره گیری از ظرفیت های سالن رسالت به بحث و تبادل نظر پرداختند.
   بازدید اعضای شورای اجتماعی محله سیس آّباد از سالن ورزشی رسالت

   به گزارش پایگاه همدلی، مرتضی طهماسبی درباره چگونگی بهره گیری از ظرفیت های مسجد در برنامه های فرهنگی که در این نشست مطرح شد گفت: مساجد به عنوان کانون پارسایی و مکانی که افرادی پاک را تربیت می کند، می تواند در ارتقای سطح فرهنگ مردم نقش تاثیرگذاری داشته باشدو روحانیون هم در مساجد در تربیت انسان های پاک نقش مهمی دارند. البته فعال بودن مساجد در تمام ابعاد نیازمند توجه بیش از پیش مردم و دولت است.امروز مهمترین مراکز فرهنگی، باید مساجدباشند که به صورت فراگیر برای حضور اقشار مختلف جامعه برنامه ریزی کنند. باید مثل زمان پیامبر مسجد پایگاه همه کارها باشد نه فقط برای نماز جماعت و تعزیه استفاده شود.

   وی یادآورشد: ما در محله رسالت مسجدی داریم که از نظر امکانات و تزیینات خیلی عالی است اما هیئت امنای مسجد انجام هر کار فرهنگی را ممنوع می دانند.
   وی افزود: در حال حاضر مشکل عمده مساجد هیئت امنایی است که مساجد را در انحصار اهداف خود قرار داده اند. ما باید بدانیم که مسایل فرهنگی مسایل موردی، موضوعی و مقطعی نیست. مسایل فرهنگی دامنه وسیعی دارد که از نهاد خانه و خانواده شروع می شود و به جامعه می رسد.

   زهرا آذری فرد نماینده مدارس نیز در این نشست به شیوه های پیشبرد اهداف فرهنگی پرداخت و گفت: باید متذکر شد که نقش مساجد در پیشبرد اهداف فرهنگی نقش بسیاری پررنگی است . چرا که میتوانیم در بین دو نماز و یا بعد از نماز مسایل فرهنگی را مطرح کرد . می توانیم از فضای مسجد برای کلاسهای مختلف فرهنگی و اجتماعی و ورزشی استفاده نمود. حتی می توان ظرفیتهای محله را از طریق ائمه جماعات مساجد از مردم خواست و جمع آوری کرد . متاسفانه نقش روحانیت در مساجد سیس آباد خیلی کمرنگ و صرف نماز است .در سند توسعه باید فکری هم برای امام جماعت مساجد و مدارس نمود متاسفانه حضور افراد روحانی متبحر در محله کم است.

   حسن کیخا نماینده کسبه این محله نیز به پیشینه ارتباطی مردم با مسجد اشاره نمود و افزود: در زمان قدیم معمولا همه مشکلات در مساجد حل می شد. مساجد پایگاه انجام بسیاری از امور بود. اما در حال حاضر مساجد فقط نمازخانه است و گهگاهی در مساجد برخی مراسم های تعزیه و روضه خوانی یاجشن میلاد آن هم مختصر گرفته می شود.بیشتر اوقات غیر از زمان نماز مساجد بسته اند. پیشنهاد می دهم مساجد را پاتوقی برای انجام فعالیتهای مختلف کنیم. یکی از راه های کشاندن مردم به مساجد ایجا صندوق قرض الحسنه کارگشا برای شهروندان است تا در صورت ضرورت مردم از آنها استفاده کنند . ما باید در سند توسعه برخی اقدامات محلی رامثل این راهم بیاوریم.

   گفتنی است در پایان این نشست که در سالن ورزشی رسالت برگزار گردید اعضای شورا به اتفاق مدیر مجموعه از سالن دیدن و با قابلیت های آن به عنوان یکی از ظرفیت های بی بدیل شهری آشنا شدند و بنا شد محوریت برنامه ها در آتی با بهره گیری از این ظرفیت انجام پذیرد.

   کلید واژه ها: سیس آباد - رسالت - بازدید - ورزشی -
   تعداد بازدید: 46
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 762,056
  تعداد بازدید امروز : 59
  تعداد بازدید دیروز : 1,121
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/14 12:31
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.