•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 62
   کد: 78117
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۶/۱۱

   ورود شهرداری مشهد برای تکمیل آرامستان های حاشیه شهر

   نشست شوراهای محلات شهید شهریاری و احمدی روشن (قرقی و سیاسک سابق) با حضور مسئولین مربوطه و به میزبانی منطقه سه شهرداری برگزار گردید.
   ورود شهرداری مشهد برای تکمیل آرامستان های حاشیه شهر

   به گزارش پایگاه همدلی، در این نشست که به میزبانی ناحیه 4 منطقه سه برگزار گردید، موضوع تکمیل بقاع متبرکه شهدای آرامستان های محله شهید شهریاری(قرقی) و محله شهید احمدی روشن (سیاسک) مورد بررسی قرار گرفت که حسن کریمدادی مدیر عامل سازمان فردوس ها و حجت الاسلام ملکی رئیس بنیاد شهید منطقه دو برای بازسازی این آرامستان ها اعلام آمادگی کردند.

   علی یوسف زاده شهردار منطقه سه درباره ضرورت رسیدگی به آرامستان های این محدوده گفت: وضعیت قطعات گلزار شهدای این محلات که موجب نگرانی و نارضایتی خانواده های گرامی شاهد است باید مورد مداقه جدی قرار بگیرد و خیلی خوشحالیم که توانستیم مدیرعامل سازمان فردوس ها و رئیس بنیاد را به این محدوده بیاوریم تا با بازدید میدانی نسبت به رفع نقص این قطعات همکاری لازم را به عمل آورند.
   وی افزود: با توجه به مقام شامخ شهدا طرح رسیدگی به قطعات شهدا با جدیت توسط محله شهید علیمحمدی در حال پیگیری است و پروژه بهسازی و ترمیم معابر این قطعات خواسته به حق شهروندان این محدوده است و این تلاش و پیگیری مبین علاقه اعضای شورا برای مدیریت محلی و پیگیری مطالبات عمومی مردمی است.

   همچنین حسن کریمدادی مدیرعامل سازمان فردوس ها با اعلام آمادگی برای هزینه کرد 50 درصدی برای تکمیل قطعات شهدای این دو محله گفت: با توجه به ضرورت رسیدگی به محدوده های کم برخوردار شهر و اینکه بخش عمده ای از پروژه اجرایی شده است برای آنکه چهره بقاع شهدا دگرگون گردد و مناسب نام و یاد آنها باشد آماده ایم 50 درصد هزینه های این دو آرامستان را تقبل نماییم.

   وی درباره وضعیت آرامستان های شهر نیز گفت: با توجه به مسافتی که بهشت رضا از بسیاری از نقاط شهر دارد چاره ای جز ساخت آرامستان های جدید نداریم که این موضوع در دستور کار قرار گرفته و آرامستان رضوان هم اکنون بهره برداری شده است.

   مدیرعامل سازمان فردوس ها از پیشنهاد شهروندان برای واگذاری رایگان زمین در خارج از محدوده شهری استقبال کرد اما در عین حال یادآور شد: آرامستان «بهشت رضوان» در جاده کلات و جنب روستای گنبدواز هم اکنون به بهره برداری رسیده است و پاسخگوی اهالی محدوده جاده سیمان و محلات اطراف نیز هست. با این همه ما آمادگی احداث آرامستان در صورت واگذاری زمین از سوی شهروندان در محل مورد نظر را نیز داریم.

    

    

   حجت الاسلام ملکی رئیس بنیاد شهید منطقه دو نیز درباره هزینه کرد قبلی بنیاد در این محدوده گفت: 60 میلیون تومان در مرحله گذشته به این آرامستان ها اختصاص یافته و اگر مشارکت شهروندان و سایر نهادها باشد می توان این قطعات را به بهترین نحو تکمیل نمود.

   وی در پایان با تمجید از همراهی شهرداری در حوزه شهدا گفت: شهرداری خوشبختانه ورود مناسبی در خصوص شهدا و خانواده آنها داشته است و مساعدت در تکمیل این آرامستان ها نیز نمونه ای مناسب از نگرش مثبت مدیریت شهری به موضوع شهید و گرامیداشت آنها دارد.

   علی قناویزچی مدیر امور فرهنگی و گردشگری شهرداری مشهد هم که به نمایندگی از وحید جلیلی معاون فرهنگی شهردار، در این نشست حضور یافته بود بر حمایت جدی این معاونت از همه موضوعات مرتبط با شهدا و خانواده ی آنها تاکید کرد و از منطقه خواست تا در یک بسته مناسب فرهنگی نسبت به کمک های مناسب و مرتبط در این حوزه مبادرت ورزد.

   گفتنی است در بازدید به عمل آمده از آرامستان ها از نزدیک وضعیت کنونی این قطعات رویت و با قول مساعد مسئولین بنا شد طی سه ماه آینده نسبت به تکمیل و بازسازی قطعات 26 شهید این آرامستان ها اقدام شود.

   تعداد بازدید: 62
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 762,014
  تعداد بازدید امروز : 17
  تعداد بازدید دیروز : 1,121
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/14 12:31
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.