•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 38
   کد: 74386
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۴/۲۵

   سنگرسازی شوراهای اجتماعی محلات در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

   چهارمین جلسه شورای اجتماعی محله رسالت با تاکید بر تقویت و ارزش گذاری برای فرهنگ عفاف و حجاب در محله و بهره گیری از ظرفیت مساجد بعنوان یکی از سنگرهای در دسترس محلی برای ترویج این فرهنگ کانون جوان اسوه مسجد ابوالفضلی برگزار گردید.
   سنگرسازی شوراهای اجتماعی محلات در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

   به گزارش پایگاه همدلی، مرتضی طهماسبی رییس شورای اجتماعی محله رسالت، درباره مسئله عفاف و حجاب و ضرورت بررسی و رسیدگی به‌آن گفت: امروز حجاب و عفاف یک مسأله صددرصد اجتماعی و فرا جنسیتی و فراتر از یک رفتاردینی است که نیاز به عزم دو طرفه هم از سوی مسؤولان و هم از سوی مردم دارد. وی درباره جایگاه شوراهای اجتماعی محله در راه اعتلای این موضوع خاطر نشان ساخت: عرصه ی فرهنگ حجاب و عفاف به ساختارهای غیر رسمی نیاز دارد. ساختارهایی برآمده از بطن مردم انقلابی، معتقد و دغدغه مند و در این میان مهمترین وظیفه شورای اجتماعی محله هم حمایت از همین ساختارهای غیر رسمی است. یعنی ما می توانیم با استفاده از خانواده ها و تشکل ها و مساجد و ... برای فرهنگ عفاف و حجاب قدم برداریم به عنوان نمونه یک راه کلاس آموزشی است یکی هم تبلیغات در سطح محله می تواند موثر باشد؛ اما تشخیص اینکه کدامیک مناسب محله است بر عهده شماست.

   محمود ملایکه پیشکسوت محله نیز در این مورد گفت : هر سازمانی یک وظیفه دارد. وظیفه ی ما چیست؟ ما در سطح محله خودمان چکار کنیم؟ در مورد جوانان مسجدی چه کرده ایم؟ اگر مسجد را تقویت کنید می تواند سنگر مفیدی برای اجرای بسیاری از طرح ها باشد. متاسفانه مدیریتی در کار نیست. اگر طرح خوب باشد، مردم هم کمک می کنند. وی با نقد برنامه های موضوعی اجرایی در سطح محلات گفت: موضوع فرهنگ عفاف و حجاب است اما در بسیاری از برنامه های فرهنگی جایی برای خانم ها نیست! برای دختران جوان 13 یا 14 ساله چه برنامه ای داشته ایم که امروز انتظار داشته باشیم پاسخگوی موضوع عفاف و حجاب در جامعه باشند.


   وی همچنین افزود: تا به حال گفته شده است این ورزشگاه در اختیار خانم هاست و فقط ویژه بانوان برنامه دارد؟ الان جایی برای خانم ها در برنامه های مساجد نمی بینیم. ما نماینده مساجد که گذاشته ایم. ائمه جماعت هم باید خوب کار کنند. واقعا وضعیت حجاب در بیشتر شهرها و محلات اسفبار است. الگوهای کنونی ما بیش از اینکه ائمه باشند غربی ها هستند.
   این پیشکسوت محله بر وظیفه شوراهای محلات در ترویج این نگرش تاکید کرد و گفت: ما در شورای محله هستیم بهترین فرصت است محله خود را پاکسازی کنیم بحث عفاف، 20درصد اکثر کسانی که زندان می روند، مسجدی نیستند بیاید برنامه ریزی کنیم از ظرفیت مساجد استفاده کنیم. اختصاصاً برای فرهنگ حجاب کارشناس بیاوریم تا موضوع باز شود. البته شیوه آن باید جذاب و گیرا باشد.

   حجه الاسلام علیپور نماینده ائمه جماعات محله رسالت نیز با تاکید بر نقش محوری مساجد در تبلور باور حجاب و عفاف در بین شهروندان گفت: مساجد بعنوان یکی از سنگرهای در دسترس محلی باید از طریق جذاب کردن برنامه های فرهنگی شان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کوشا و موثر باشند.

   فاطمه رستمی دبیر شورای اجتماعی محله رسالت نیز در جمع بندی این جلسه مصوباتی را اعلام نمود: فرهنگ سازی عفاف و حجاب و تبلیغات گسترده محلی در کنار آموزش های مستمر در مساجد از سنین پایین یکی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
   وی همچنین از برگزاری مراسم اعتکاف و جشن تکلیف پسران با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مدارس این محله در آغاز سال تحصیلی جدید به عنوان یکی دیگر از مصوبات این جلسه یاد کرد.

   تعداد بازدید: 38
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 761,960
  تعداد بازدید امروز : 1,084
  تعداد بازدید دیروز : 1,155
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/14 12:31
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.