•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 90
   کد: 71947
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۳/۲۵

   توقف شورای اجتماعی محله مهرگان در ایستگاه اتوبوس

   سومین جلسه شورای اجتماعی محله شهرک مهرگان درمحل مسجد فاطمه الزهرا وباح ضوراعضای شورای اجتماعی محله و مسئولین اتوبوسرانی و سازمان و میادین برگزار گردید .
   توقف شورای اجتماعی محله مهرگان در ایستگاه اتوبوس

   به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، مصطفی عباسی دبیر این شورا در تبیین نحوه برگزیده شدن اعضای شورا که یکی از دغدغه های این روزهای ناحیه است گفت: انشاالله بعد از نیمه شعبان بحث انتخابات اعضا شورا را داریم و به همین منظور آیین نامه شورا را برای اعضا بیان می نمایم تا اعضا با شرایط هریک از سمت ها آشنا شوند و در همان چارچوب اقدام نمایند.
   محمد شندری جوان محله نیز به اولین سخنان جلسه را پیرامون نحوه جذب اعضا بیان کرد و گفت:‌ یکی از مشکلات این محله این است که مردم این محله زیاد با هم ارتباط ندارند و متاسفانه همایش و گردهمایی خاصی در این محله نداشتیم تا افراد جذب شوند و با هم ارتباط داشته باشند اگر بتوان اردوهای مناسب برگزار نمود ارتباط مردم بهتر می شود. 


   وی همچنین به معضل مرتبط با اتوبوس ها گفت: مسیر اتوبوس ها طولانی است و سرعت اتوبوس ها بسیار پایین است. تشکر از مسئولین بابت خط 49 اما علاوه بر ازدهام مردم در اتوبوسها بد نیست به نظافت اتوبوس ها پایین بیشتر رسیدگی شود و ازدهام مردم در اتوبوسها زیاد است
   اسماعیل غلامزاده پیشکسوت محله نیز درباره ضرورت هم افزایی بیشتر شهروندان گفت: تا زمانی که خود افراد محله همت و اراده نداشته باشند و احساس نیاز نکنند هیچ ارگانی نمی تواند به محله کمک کند. ارتباط بین افراد باید باقی بماند و فراموش نشود و شورای اجتماعی باید این نقش را ایفا نماید.
   زهرا ارغوانی رابط سلامت هم به دغدغه آموزشگاههای فعال این محدوده پرداخت و گفت: کلاسهای هنری که ما در آموزشگاه برگزار میکنیم استقبال بیشتری دارد نسبت به کلاسهایی که در منزل برگزار میشود اگر بتوان یک مرکز آموزشگاهی برای کلاسهای هنری درنظر گرفت کلاسهای هنری استقبال بیشتری دارد. ایجاد انگیزه های مالی به استقبال از این کلاسها کمک میکند.
   علی پور قربان نماینده ائمه جماعت نیز به نقش خانواده در

   تربیت نسل آینده تاکید کرد و تشریح کرد: هر فرزند آینه و نماینده ای داخل خانه است که ما میتوانیم توسط بچه ها خانواده ها را همکار و همراه خود کنیم همانند کاری که پلیس راهنمایی و رانندگی در رابطه با همیار پلیس انجام داده است.
   منیر سوختانلو نماینده کلانتری هم در پاسخ به این درخواست گفت: میتوان جلسه ای در مسجد برای کلانتری گذاشت و نماینده ای از مردم به کلانتری بیایید و رابط بین کلانتری و مردم باشد. بروشور هایی آماده است در رابطه با نکات ایمنی مراقبت از خانه و وسایل نقلیه که میتوانید بین اهالی محل توزیع نمود
   قاضی که به نمایندگی از اتوبوسرانی در این نشست پاسخگوی اعضا بود گفت: 12 اتوبوس با فاصله زمانی 15 دقیقه در مسیر مهرگان تردد دارند و مکاتباتی با شهرداری جهت آسفالت معابر و بردن خط 30 به فاز 2 مهرگان صورت گرفته است. در خصوص سرویس رفت برای دانش آموزان چون سرویس نداریم فعلا امکان این کار وجود ندارد و باتوجه به تقاضاهای زیادی که از اهالی محله بلال داشتیم تصمیم بر این شد تا خط 49 از خیابان قائم عبور کند تا خواسته اهالی هر دو محله برطرف شود. 


   وی درباره نحوه رفتار رانددگان نیز گفت: بحث برخورد رانندگان و کنترل کنندگان من کارت منتقل خواهد شد و سعی می شود تا کلاس های توجیهی برای آنان برگزار شود. و اگر تخلفی صورت گرفت نوع تخلف را همراه با کد اتوبوس به شماره پیامک 30008888پیامک بزنید. وی درباره اختصاص خظ اتوبوس برای حرم نیز گفت: اختصاص خطی ویژه به حرم در بحث مطالعات ترافیکی بوده که قرار است اجرا شود.
   قاضی درباره تجهیزات اتوبوس ها و نظافت آن نیز گفت: نصب کولر گازی روی اتوبوسها نیز در دستور کار قرار دارد و در آینده ای نزدیک انجام می شود. برای نظافت اتوبوس ها قبلاً پیمانکار داشتیم و دوباره پیگیر هستیم تا بتوان دوباره بحث نظافت اتوبوسها را با پیمانکار راه اندازی کنیم.
   اتحادی مسئول روابط عمومی اتوبوسرانی نیز از طرح های فرهنگی اتوبوسرانی یادکرد و گفت: برگزاری کلاس برای جلوگیری از تخلفات رانندگان در مهر و اسفند ماه هر سال صوت می پذیرد.


   وی درباره ساخت سایبان و ایستگاه جدید گفت: 2600 ایستگاه و سایبان در سطح شهر تاکنون تجهیز شده است. اما در بودجه سال 94 ردیفی برای ساخت سایبان لحاظ نشده و فعلاً هیچ قولی در این باره نمی توان داد.
   در خصوص سازمان میادین و دوشنبه بازار نیز با توجه به حضور نماینده کل سازمان مواردی مطرح شد.
   مصطفی عباسی دبیر شورا با اشاره به معضلات کنونی مطرح شده توسط شهروندان برای دوشنبه بازار گفت: ممنوعیت فروش لباس زیر زنانه و قلیان، عدم استفاده از فروشنده خانم، نظارت بیشتر بر قیمت های اقلام در بازارهای ارزاق عمومی، افزایش ساعت کار، درنظر گرفتن غرفه ای برای ناظران سازمان در بازارو دسته بندی مناسب غرفه ها از جمله خواسته های عمومی شهروندان است.


   حسین زاده نماینده سازمان میادین نیز که دیگر میهمان این نشست بود درباره وضعیت دوشنبه بازار گفت: از ابتدای مهر ماه طرح ساماندهی دوشنبه بازار آغاز خواهد شد و از این به بعد افراد با دریافت سوء پیشینه و شرایط خاص پذیرش می شوند که فعلا به صورت قبضی اداره می شود.
   وی زمان افتتاح بازار ارزاق مهرگان را نیز اوایل آبان ماه سالج اری اعلام کرد و در خصوص واگذاری غرفه های آن نیز گفت: افتتاح بازار ارزاق در اوایل آبان ماه خواهد بود و واگذاری غرفه های آن به صورت مناقصه ای و به بخش خصوصی می باشد.


   قره باغی رئیس شورا نیز در پایان این نشست سبک کنونی پیگیری در شورای اجتماعی محله را ستود و گفت: ایجاد این نوع حساسیت ها برای محلات وظیفه شورای اجتماعی محلات است که خوشبختانه شورای مهرگان با جدیت این شیوه را در حال پیاده سازی دارد و این سبک باید به سایر شوراهای ناحیه 4 نیز تسری یابد.

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 761,893
  تعداد بازدید امروز : 1,017
  تعداد بازدید دیروز : 1,155
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/14 12:31
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.