چهارشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۰۸ ۱۵۰
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2YfZitqG2YPYsyDZhdiz2KbZiNmEINi02KfYr9mKINiy2YbYr9qv2Yog2YXYpyDZhtmK2LPYqg==

در جلسه توجیهی طرح اضطراب زدایی از جامعه مطرح شد:

هیچکس مسئول شادی زندگی ما نیست

عصر شنبه 14دی ماه جلسه‌ی توجیهی طرح «اضطراب زدایی از جامعه ایرانی» در محل سالن جلسات کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) با حضور پروفسور علی گرجی رییس «مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر» آلمان، مهدیه یاوری سرپرست اداره شوراهای اجتماعی محلات و کارشناسان مناطق 13گانه شهرداری مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد عصر شنبه 14دی ماه جلسه‌ی توجیهی طرح «اضطراب زدایی از جامعه ایرانی» در محل سالن جلسات کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) با حضور پروفسور علی گرجی رییس «مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر» آلمان، مهدیه یاوری سرپرست اداره شوراهای اجتماعی محلات و کارشناسان مناطق 13گانه شهرداری مشهد برگزار شد.

رییس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان با بیان اینکه هیچ کس جز خودمان مسئول شادی در زندگی ما نیست، گفت: مقصر دانستن دیگران در شاد نبودن ما ریشه ای فرهنگی و دیرینه دارد در حالی که باید با برنامه ریزی دقیق و شخصی به شادی دست یافت و نباید دیگران را مسئول عدم وجود شادی در زندگی دانست.

علی گرجی در این جلسه که در دو بخش آشنایی با تنش و اضطراب و راه های مقابله با آن برگزار شد، افزود: هر جامعه ای دارای نیمه های خالی و نیمه های پر است لکن مهم دیدن قسمت های پر و لذت بردن از آن است چنان که مطابق آمار در آلمان نیز که کشوری مرفه است آمار اضطراب قریب به 40الی 50درصد است.برخی موارد مالی و غیرمالی از کنترل ما خارج است لکن باید در مواجهه با این موارد راهکار مقابله با تنش را فرا گرفته باشیم.

 بنیان گذار مرکز تحقیقات علوم اعصاب رضوی در مشهد با اشاره به این که یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل ایجاد بیماری ها اضطراب و تنش است، تصریح کرد: ورزش کردن و خواب کافی از عوامل مرتبط و تاثیرگذار کاهش استرس می باشد. استفاده از میوه ها ، ویتامین ها ، چای سبز و گلاب در کنار موسیقی درمانی ، رنگ درمانی ، استفاده از رایحه های مطبوع ،نفس عمیق کشیدن ، مثبت اندیشی و یاد خدا نیز از راهکارهای عمومی مقابله باتنش و اضطراب است.

در پایان این جلسه که با هدف آگاهی و آموزش کارشناسان مناطق برگزار شده بود، پروفسور علی گرجی به پاسخ به سوالات کارشناسان و ارائه راهکارهای کاربردی مقابله با تنش و استرس پرداخت.

 

آدرس کوتاه شده: