شنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹ ۱۱۷
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LTZiNix2KfZh9in2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDYr9ixINmH2YHYqtmH4oCM2KfZiiDZg9mHINqv2LDYtNiq

از 26 الی 31 مرداد ماه؛

شوراهای اجتماعی محلات در هفته‌ای که گذشت

مهم‌ترین رویدادها و اخبار شوراهای اجتماعی محلات از 26 الی 31 مرداد ماه را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد،  شوراهای اجتماعی محلات در هفته گذشته روزهای پایانی گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات را پشت سرگذاشت و  اهالی 35 محله مشهد موفق شدند با اتحاد و همدلی شوراهای اجتماعی محلات جدید خود را تشکیل دهند و مسیر تازه‌ای را برای پیشرفت و آبادی محله‌شان ایجاد کنند. همچنین بازدید رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد از محله کم برخوردار "22بهمن" و گفت‌وگو با ساکنان دو شهرک پردیس و شهید بهشتی را می‌توان از مهم‌ترین رویدادهای این نهاد در هفته گذشته برشمرد. در ادامه مروری بر مهم‌ترین این رویدادها خواهیم داشت:

 

تَب و تاب انتخابات شوراهای اجتماعی محلات مشهد در 35 محله شهر

 

 

گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات که از ابتدای مرداد ماه آغاز شده بود، در هفته گذشته روزهای پایانی خود را در 35 محله مشهد پشت سرگذاشت. اقشار مختلفی از جامعه اعم از بانوان، جوانان، فعالان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سطح این محلات در فرایند تشکیل شوراهای اجتماعی محلات جدید مشارکت کردند.

این فرایند به صورت انتخابی طی دو مرحله برای 5 مجمع داوطلبی ساکنین، کسبه، مدارس، مساجد و تشکل‌های مردم‌نهاد شوراهای اجتماعی محله برگزار شد؛ داوطلبان عضویت در هر یک از این کرسی‌ها ابتدا مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های خود را برای آبادی محله‌شان بیان کردند و در نهایت پس از انجام رای گیری و اعلام آراء اعضای جدید شورای اجتماعی هر محله مشخص گردید.

شورای اجتماعی هر محله متشکل از ۱۴ عضو اصلی و ۲ عضو علی البدل است که ۱۰ نفر از آنان از طریق مجامع داوطلبی و به وسیله خود مردم انتخاب می‌شود؛ ۶ نفر از آنان به عنوان نماینده ساکنین محله و ۴ نفر نیز به عنوان نمایندگان کسبه، مدارس، مساجد و تشکل‌های مردم‌نهاد این شورا محسوب می‌شوند.

 

گام به گام با محله ما در محلات شهر

 

تسهیل‌گران طرح «محله ما» در هفته گذشته موفق شدند با همراهی مردم و جمع‌آوری نظرات و پیشنهادات آنان مراحل اولیه این طرح را در سطح 44 محله هدف پشت سر بگذارند و گام‌های جدیدی را برای آغاز عملیات اجرایی و طراحی در این محلات بردارند.

 

برگزاری نشست توجیهی "تفویض بودجه شوراهای اجتماعی محلات به مناطق 13گانه مشهد"

 

 نشست توجیهی  "تفویض بودجه شوراهای اجتماعی محلات به مناطق 13گانه و بررسی روند اجرایی پروژه «محله ما» در 11 منطقه مشهد" با حضور رضا دانایی، سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری، مهدیه یاوری، سرپرست اداره شوراهای اجتماعی محلات، آرزو علیخانی، مدیر پروژه "محله ما" و روسا و کارشناسان ادارات فرهنگی اجتماعی شهرداری‌های مناطق، 28 مرداد ماه در سالن جلسات سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری برگزار شد.

 

سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در این جلسه گفت: تبصره 22 بودجه مصوب شورای اسلامی شهر، 5 درصد مازاد بودجه‌های عمرانی را به پروژه‌های پیشنهادی شهروندان از که طریق شورای اجتماعی محلات ارائه می‌شود، اختصاص داده است. طرح محله ما سازوکار و چگونگی تحقق این بودجه را مشخص کرده و مناطق از طریق آیین نامه مصوب محله ما می‌توانند بودجه را جذب کنند.

 

بازدید رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد از محله «22 بهمن»

 

رمضانعلی فیضی، رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد به همراه مهدیه یاوری، سرپرست اداره شوراهای اجتماعی محلات، مسئولان شهرداری منطقه ۶ و اعضای شورای اجتماعی محله ۲۲ بهمن (اسوه‌های دفاع مقدس ) 31 مرداد ماه از دو شهرک "شهید بهشتی" و "پردیس" بازدید کردند و به‌منظور آگاهی از مهم‌ترین معضلات و مشکلات این دو شهرک با ساکنان آن‌ها به گفت‌وگو پرداختند.

 

 

 

آدرس کوتاه شده: