یکشنبه, ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳ ۸۵
طبقه بندی:
  • محله ما
  • دبیرخانه
چچ
wqvYtNmI2LHYp9mH2KfZiiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDZhdit2YTYp9iqwrsg2YHYsdi12KrZiiDYqNix2KfZiiDZg9in2YfYtCDahtin2YTYtOKAjNmH2Kcg2Ygg2YXYudi22YTYp9iqINmD2YTYp9mG2LTZh9ixINmF2LTZh9iv

سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد مطرح کرد:

«شوراهای اجتماعی محلات» فرصتی برای کاهش چالش‌ها و معضلات کلانشهر مشهد

سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: شوراهای اجتماعی محلات فرصت مطلوبی را برای مدیریت شهری به‌منظور کاهش چالش‌ها و معضلات کلانشهر مشهد فراهم کرده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، محمد محسن مصحفی، ۵ مردادماه در بازدید از فرایند تشکیل مجامع داوطلبی شورای اجتماعی محله عامل، منطقه دو که در بنیاد ژنتیک خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مسائل و مشکلات پیچیده‌ای که کلانشهر مشهد روزانه با آن‌ها روبه‌رو است، موجب شده که نمایندگان شورای شهر تنها بر مشکلات عمده شهر تمرکز داشته باشند و مسائل جزئی‌تر که در سطح محلات وجود دارد، از نظر آن‌ها دور بماند.

 

وی افزود: پس از تصویب آیین‌نامه جدید، فرایند تشکیل شورای اجتماعی محلات از حالت انتصابی به شکل انتخابی در داخل مجامع داوطلبی تغییر یافته است، که گامی روبه‌جلو و موثر در جلب مشارکت‌های مردمی محسوب می‌شود‌.

 

 سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: مسلما مشارکت مردم در اداره محله خودشان و وقایعی که ممکن است در آن رخ دهد، علاوه‌بر افزایش مشارکت آنان در مدیریت محله، موجب خواهد شد که مدیریت شهری به صورت دقیق‌تر در جریان خواسته‌های اهالی محلات قرار گیرد.

 

مصحفی خاطرنشان کرد: امیدواریم شوراهای اجتماعی محلات بتوانند روزبه‌روز نقش موثرتر و‌ حضور پررنگ‌تری را در شهر مشهد ایفا کنند تا مدیریت شهری قادر باشد به سهولت مطالبات مردمی  را احصاء کند و مشارکت مردمی در اداره شهر را بیش از گذشته محقق سازد.

آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات