شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱ ۱۲۹
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2Ybar9in2YfZiiDYqNixINi02YjYsdin2YfYp9mKINin2KzYqtmF2KfYudmKINmF2K3ZhNin2Kog2K/YsSDZh9mB2KrZh+KAjNin2Yog2YPZhyDar9iw2LTYqg==

از 22 الی 28 تیرماه؛

نگاهی بر شوراهای اجتماعی محلات در هفته‌ای که گذشت

مهم‌ترین رویدادها و اخبار شوراهای اجتماعی محلات را از 22 الی 28 تیرماه مرور می‌کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، با مروری بر اقدامات شوراهای اجتماعی محلات در هفته پیش در می‌یابیم که این نهاد، هفته‌ی پرباری را پشت سر گذاشته است، از جنب و جوش ثبت‌نام در گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات تا تلاش‌های بی‌وقفه تسهیلگران طرح «محله ما» برای آبادانی محلات مشهد؛ در ادامه نگاهی اجمالی بر این اقدامات خواهیم داشت.

 

حضور در بطن مردم...

 

تسهیل‌گران طرح «محله ما» در هفته گذشته موفق شدند در میان ساکنان محله‌های مختلف شهر مشهد حضور یابند و با برگزاری استماع‌های عمومی آنان را با این طرح آشنا سازند و نظرات و دغدغه‌های مردم در مورد بهسازی محله‌هایشان را با نصب بنر نظرسنجی به سمع و ثبت برسانند.

 

راه‌اندازی نخستین سامانه «ثبت‌نام الکترونیک» مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات

 

 

 با توجه به اهمیت گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات و با هدف بهبود فرآیند ثبت نام و به منظور سهولت در دسترسی متقاضیان همچنین در راستای تحقق شعار «مشهد شهر هوشمند»، اداره شورای اجتماعی محلات تصمیم به راه‌اندازی نخستین سامانه ثبت‌نام الکترونیک مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات گرفت.

این سامانه از 23 تیرماه در دسترس کاربران قرار گرفت. متقاضیان عضویت در گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات مشهد می توانند تا 31 تیرماه با مراجعه به   سامانه http://yon.ir/sabtnum برای ثبت‌نام در این دوره اقدام نمایند.

 

سهم 5 درصدی «محله ما» از بودجه‌های عمرانی شهرداری

 

 

رضا دانایی، سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد ۲6 تیرماه، در جلسه معارفه گروه‌های تسهیل‌گر طرح «محله ما» در منطقه 11 که در سالن جلسات این منطقه برگزار شد، گفت:  تبصره 22 بودجه مصوب شورای اسلامی شهر، 5 درصد مازاد بودجه‌های عمرانی را به پروژه‌های پیشنهادی شهروندان از که طریق شورای اجتماعی محلات ارائه می‌شود، اختصاص داده است. طرح محله ما سازوکار و چگونگی تحقق این بودجه را مشخص کرده و مناطق از طریق آیین نامه مصوب محله ما می‌توانند بودجه را جذب کنند.

وی تصریح کرد: افزایش رضایت‌مندی از مدیریت شهری، حضور در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، ارتقای فرهنگ مشارکت‌جویی شهروندان، حضور مؤثر شهروندان در فرایند کیفیت‌بخشی به محلات، اجرای پروژه‌ها در محلات با کمک شهروندان‌ از جمله اهداف طرح محله ما است.

 

 

 

 

آدرس کوتاه شده: