شنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۹ ۹۰
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2YXYsdmI2LHZiiDYqNixINmF2YfZheKAjNiq2LHZitmGINix2YjZitiv2KfYr9mH2KfZiiDYtNmI2LHYp9mKINin2KzYqtmF2KfYudmKINmF2K3ZhNin2Kog2K/YsSDZh9mB2KrZh+KAjNin2Yog2q/YsNi02Ko=

15 الی 20 تیرماه؛

مروری بر مهم‌ترین رویدادهای شورای اجتماعی محلات در هفته‌ای گذشت

مهم‌ترین رویدادها و اخبار شوراهای اجتماعی محلات را از 15 الی 20 تیرماه در ادامه با یکدیگر مرور می‌کنیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، اعلام فراخوان گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات را می‌توان یکی از مهم‌ترین خبرهای شوراهای اجتماعی محلات در میان رویدادهای مختلف این نهاد در هفته گذشته دانست که دارای بازتاب‌ گسترده‌ای در رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و سطح شهر مشهد بود.

 

فراخوان عضویت در مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات

 

فراخوان عضویت در مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی در 38 محله مناطق سیزده‌گانه مشهد توسط اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد از 15 تیرماه صادر شد. بر این اساس کسانی که شرایط عمومی و اختصاصی عضویت در مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات را دارند، می‌توانند تا 29 تیر ماه برای ثبت نام اقدام کنند.

 

به دنبال انتشار این فراخوان، تبلیغات محیطی، اکران شهری و ثبت‌نام در گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات در سطح محلات هدف مناطق سیزده‌گانه مشهد آغاز شده است.

 

منطقه یک شامل محلات ارشاد، آبکوه و کلاهدوز؛ منطقه دو شامل محلات عامل، هنرور و کوی امیرالمومنین؛ منطقه سه شامل محلات گاز، رسالت و مسلم؛ منطقه چهار شامل محلات طلاب، ایثار و گلشور؛ منطقه پنج شامل محلات شهید آوینی، امیرالمومنین و نیزه؛ منطقه شش محله چهنو، مصلی و کوی 22 بهمن؛ منطقه هفت شامل محلات سیدی، عسکریه، و بهارستان؛ منطقه هشت شامل محلات امام رضا(ع)، امام خمینی(ره) و جنت؛ منطقه 9 شامل محلات کوثر، رضاشهر و چهارچشمه؛ منطقه 10 شامل محلات فرهنگیان، لشکر و رازی؛ منطقه 11 شامل محلات شریف، شهید رضوی و سیدرضی؛ منطقه 12 شامل محلات نقویه، چهاربرج و وکیل‌آباد و منطقه ثامن شامل محلات بالاخیابان و راه‌‌آهن هستند.

 

همدلی میان «مردم و محله ما»

 

تسهیل‌گران طرح «محله ما» با مشارکت شورای اجتماعی و ساکنین محله برای آبادانی محلات مشهد آستین بالا زده‌اند و گام به گام مراحل اجرای این طرح را در هفته گذشته طی کرده‌اند.

معارفه به اعضای شوراهای اجتماعی محلات، برگزاری جلسات استماع عمومی با ساکنین محلات و بازدید میدانی از محدوده‌های محلات به منظور شناسایی نیازمندی‌ها و چگونگی بهسازی آن‌ها از جمله اقدامات تسهیلگران طرح محله‌ما طی هفته گذشته در محلات لشگر، کشاورز، دروی، عماریاسر، شقایق، ایثار، خلج، عسگریه، میثم، جاهدشهر، امیریه، نیزه، امیرالمومنین (ع)، شهیدآوینی بود.

 

شوراهای اجتماعی محلات نیازمند حضور افراد نخبه و دغدغه‌مند است

 

رضا دانایی سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد ۲۰ تیرماه، در دومین جلسه توجیهی "گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات" که با حضور کارشناسان اجتماعی مناطق ۱۳گانه مشهد با موضوع "فضای تبلیغاتی" و "میزان مشارکت مردمی" در گام دوم، در سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد، با اشاره به گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات، گفت: تلاش می‌کنیم زمینه حضور افراد موثر، نخبه و توانمند که موجب تقویت شوراهای اجتماعی محلات هستند، در این دوره فراهم شود.

 

وی با تاکید بر رعایت عدالت و فرایندهای قانونی در گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات، عنوان کرد: باید فضایی در فرایند تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات ایجاد شود که مشارکت مردمی در آن چشمگیر باشد و مردم آن را از خود بدانند.

دانایی بیان کرد: انتظارات بسیاری از مدیریت شهری و ‌شورای شهر مشهد در فرایند تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات وجود دارد؛ لذا با توجه به اعتقادی که به این مهم داریم، سعی شده در این دوره تمام فرایندها با مطالعه و برنامه‌ریزی با اهتمام دقیق‌تری صورت گیرد و هر آن‌چه که در آیین‌نامه جدید به تصویب رسیده است، اجرا شود.

آدرس کوتاه شده: