شنبه, ۱۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱ ۶۷
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LTZiNix2KfZh9in2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDYr9ixINmH2YHYqtmH4oCM2KfZiiDZg9mHINqv2LDYtNiq

از 9 الی 13 تیرماه؛

شوراهای اجتماعی محلات در هفته‌ای که گذشت

مهمترین اخبار و رویدادهای شوراهای اجتماعی محلات در هفته‌ای که گذشت.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، شوراهای اجتماعی محلات از 9 الی 13 تیرماه رویدادهای مهمی را پشت سر گذاشت که در ادامه بر اصلی‌ترین آن‌ها مرور می‌کنیم.

 

 

 

"محله ما" اعتماد، احساس تعلق و مشارکت اجتماعی را افزایش می‌دهد

 

 

 

 

 

آیین افتتاح طرح "محله ما" 9 تیرماه با حضور شهردار، رییس و جمعی از اعضای شورای شهر، معاون و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و مدیران شهری در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد.

 

 

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در این مراسم بیان اینکه معتقدم محصول طرح محله ما افزایش اعتماد، حس تعلق به شهر و مشارکت اجتماعی است، اظهار کرد: اینکه شهروندان به مدیریت شهری اعتماد داشته باشند، به شهر احساس تعلق داشته و در کارها مشارکت داشته باشند بسیار اهمیت دارد لذا طرح "محله ما" که در گام اول در 44 محله اجرا  شد، از اهمیت بالایی برخودار است.

 

 

وی افزود: مدیریت شهری در اجرای طرح "محله ما" به دنبال افزایش آگاهی مردم و افزایش مشارکت مردم است زیرا مردم از مدیران شهری توقعاتی دارند که گاهی با داشته ها متناسب نیست لذا مشارکت مردم از طریق طرح محله ما در تصمیم گیری‌ها واقع بینی و اطلاعات مردم را افزایش می دهد که این موضوع منطقی شدن توقعات آن‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت.

 

 

احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم تصریح کرد: در کلان‌شهر مشهد با توجه به موقعیت خاص در کشور و حضور بی‌نظیر زائران بی‌شک نیازمند ایجاد حس تعلق در میان شهروندان و جلب مشارکت آنان برای اداره بهتر شهر در امور شهری هستیم. شورای شهر و مدیریت شهر مشهد باید برای مردمی که صاحبان اصلی قدرت هستند، فضای مدارا، گفت‌وگو را با استفاده از شوراهای اجتماعی محلات فراهم کند.

 

 

وی ادامه داد: شورای شهر و مدیریت شهر مشهد باید برای مردمی که صاحبان اصلی قدرت هستند، فضای مدارا، گفت‌وگو را با استفاده از شوراهای اجتماعی محلات فراهم کند.

 

 

مهدی زارعی، معاون و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد نیز در ادامه این مراسم گفت: طرح ‌محله ما می‌تواند پل ارتباطی میان مردم و مدیریت شهری باشد، این طرح می‌تواند بستری برای تحقق نظرات و مشارکت مردمی را فراهم سازد.

 

 

 

 

 

در ادامه محمدهادی مهدی نیا، رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با بیان اینکه امروز خلاء میان شهروندان، مدیریت شهری و شورای شهر را شوراهای اجتماعی محلات پر کرده‌اند، افزود: این شوراها در ارتباط با بدنه متخصص، دانشجویی و شهروندان است که امیدواریم آغاز طرح «محله ما» نقطه شروعی در مفهوم توسعه اجتماعات محلی و در مفهوم بزرگتر، حکمروایی خوب شهری باشد.

 

 

 

 

 

سلسله نشست‌های توجیهی گروه‌های تسهیل‌گر «محله ‌ما» برگزار شد

 

 

 

 

 

سلسله نشست‌های توجیهی گروه‌های تسهیل‌گر «محله ‌ما» با هدف بررسی فرآیند اجرایی و آموزش ۲۵ نوع روش نظرسنجی و تسهیل‌گری از از 11 الی 13 تیرماه با حضور گروه‌های تسهیلگر طرح محله ما و کارشناسان شورای اجتماعی محلات برگزار شد.  

 

 

 

 

 

فراخوان جـشنواره مردمی «دهه کرامـت»

 

 

 

 

 

فراخوان ثبت‌نام در جـشنواره مردمی دهه کرامـت با هدف نقش آفرینی محلات مشهد در بزرگداشت دهه کرامت ۹۸ تا ۱۵ تیرماه اعلام شد.

 

 

 

به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه (س)

 

 

شورای اجتماعی محله امیریه از دختران سرزمین آفتاب تقدیر کرد

 

 

 

 

 

به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه (س)، گردهمایی فعالان محیط زیست و اعضای شورای اجتماعی محله امیریه در پاتوق دوچرخه و هوای پاک و تقدیر از دختران سرزمین آفتاب با اهدای گل برگزار شد.

 

 

                                                                                  

 

 

با مشارکت شورای اجتماعی محله وکیل‌آباد

 

 

جشن میلاد حضرت معصومه (س) برگزار شد

 

 

 

 

 

جشن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر با مشارکت شورای اجتماعی محله و اداره اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ در محله وکیل آباد برگزار شد.

 

 

 در این مراسم از پیشکسوت کشتی توانیابان محله وکیل آباد تقدیر به عمل آمد.          

 

 

 

آدرس کوتاه شده: