دوشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۹ ۶۲
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LfYsditItmF2K3ZhNmHINmF2KciINit2LHZg9iqINio2Ycg2LPZhdiqINit2YPZhdix2YjYp9mK2Yog2K7ZiNioINin2LPYqg==

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد در آیین افتتاح طرح محله ما:

طرح"محله ما" حرکت به سمت حکمروایی خوب است

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد گفت: پرداختن به اجتماعات محلی و توسعه آنها، یکی از بحث‌های اصلی شهرسازی روز دنیاست، این ادبیات بخش غالب شهرسازی در قرن 21 را شامل می‌شود به نحوی که کارها در واحد محلات، بعنوان کوچکترین واحد تقسیمات شهری و با شاخصه مشارکت مردمی باید اتفاق بیفتد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، محمدهادی مهدینیا، 9 تیرماه در مراسم آغاز اجرای طرح "محله ما" که با حضور شهردار،  رییس و جمعی از اعضای شورای شهر، معاون و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: با اشاره به اینکه حکمروایی خوب در شهر جز با مشارکت مویرگی شهروندان محقق نمی‌شود که باید در بازه زمانی و جغرافیای مکانی متعدد محقق شود، گفت: اجرای طرح"محله ما" حرکت به سمت حکمروایی خوب است

 

وی ادامه داد: سلسه مراتب در نظام انتخابات شهری، در کشور ما وجود ندارد؛ در برخی از کشورها، شوراهای اجتماعی محلات از سوی شهروندان، اعضای شورای مناطق از سوی محلات و اعضای شورای شهر از سوی شورای مناطق مشخص می‌شوند و همین روش سبب می‌شود اعضای شورای شهر خود را موظف به پاسخگویی مناطق بدانند.


عضو شورای شهر مشهد اضافه کرد: پرداختن به اجتماعات محلی و توسعه آنها، یکی از بحث‌های اصلی شهرسازی روز دنیاست، این ادبیات بخش غالب شهرسازی در قرن 21 را شامل می‌شود به نحوی که کارها در واحد محلات، بعنوان کوچکترین واحد تقسیمات شهری و با شاخصه مشارکت مردمی باید اتفاق بیفتد.
مهدی نیا تصریح کرد: در شهرسازی امروز، به جز روش فریز کردن، می توان از روش شهرسازی تاکتیکال استفاده کرد؛ اقداماتی کوتاه مدت و وسیع که تغییراتی بلندمدت و کلان را در پی دارد.


وی با اشاره به اینکه اقدامات کوچک از نوع مکان‌رویداد می توانند ایجاد اثر موجی کنند، اظهار کرد: نمونه های مختلفی از این سبک و با این رویکرد در کشور انجام شده که هیچکدام از حمایت مدیریت شهری برخوردار نبوده است.


رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد ادامه داد: بسیار خرسندیم که این اتفاق در شهر مشهد با نگاه ویژه اعضای شورای شهر و شهردار همراه شده و از سوی آنها پشتیبانی می‌شود.


مهدی نیا با بیان اینکه امروز خلاء میان شهروندان، مدیریت شهری و شورای شهر را شوراهای اجتماعی محلات پر کرده‌اند، افزود: این شوراها در ارتباط با بدنه متخصص، دانشجویی و شهروندان است که امیدواریم آغاز طرح «محله ما» نقطه شروعی در مفهوم توسعه اجتماعات محلی و در مفهوم بزرگتر، حکمروایی خوب شهری باشد.

آدرس کوتاه شده: