دوشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱ ۳۰
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LTZiNix2KfZh9in2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDZgdi22KfZiiDar9mB2KrigIzZiNqv2Ygg2LHYpyDZhdmK2KfZhiDZhdix2K/ZhSDZiCDZhdiv2YrYsdmK2Kog2LTZh9ix2Yog2YHYsdin2YfZhSDZhdmK4oCM2YPZhtmG2K8=

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در آیین افتتاح طرح محله ما:

شوراهای اجتماعی محلات فضای گفت‌وگو را میان مردم و مدیریت شهری فراهم می‌کنند

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شوراهای اجتماعی محلات فضای گفت‌وگو و مدارا را میان مردم و مدیریت شهری فراهم می‌کنند.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، احسان اصولی، 9 تیرماه در مراسم آغاز اجرای طرح "محله ما" که با حضور شهردار،  رییس و جمعی از اعضای شورای شهر، معاون و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: در کلان‌شهر مشهد با توجه به موقعیت خاص در کشور و حضور بی‌نظیر زائران بی‌شک نیازمند ایجاد حس تعلق در میان شهروندان و جلب مشارکت آنان برای اداره بهتر شهر در امور شهری هستیم.

 

 

 

وی افزود: مشهد ماهیت خود را از مرقد مضجع امام رضا(ع) دارد بنابراین باید تمام فعالیت‌هایی که در این کلانشهر انجام می‌شود، برگرفته از سیره رضوی باشد.

 

 

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) را با صفت رئوف می‌شناسیم و در تاریخ اسلام امام مهربانی، گفتگو و مدارا شناخته شدند، ما نمی‌توانیم فعالیتی انجام دهیم و بی‌توجه به سیره و رفتار ایشان عمل کنیم.

 

 

اصولی ادامه داد: آنچه تاکنون مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر سعی کرده در عملکرد خود به آن توجه داشته باشد، توجه به سیره امام رضا(ع) است.

 

 

 

وی گفت: یکی از مصادیق مهمی که در مدیریت شهری پیگیری می‌شود، پُر کردن فاصله میان جمعیت ۳ میلیون نفری مشهد با مجموعه مدیریت شهری است.

 

 

 

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد  تصریح کرد: شورای شهر و مدیریت شهر مشهد باید برای مردمی که صاحبان اصلی قدرت هستند، فضای مدارا، گفت‌وگو را با استفاده از شوراهای اجتماعی محلات فراهم کند.

 

 

اصولی عنوان کرد: با توجه به گستره جغرافیایی و تنوع جمعیتی که در سطح شهر مشهد، مسلما نیازها و‌ خواسته‌های مردم متفاوت است بنابراین ضروری است که شوراهای اجتماعی محلات و جایگاه آنان را تقویت کنیم.

آدرس کوتاه شده: