دوشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۶ ۲۸
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
ItmF2K3ZhNmHINmF2KciINin2LnYqtmF2KfYr9iMINin2K3Ys9in2LMg2KrYudmE2YIg2Ygg2YXYtNin2LHZg9iqINin2KzYqtmF2KfYudmKINix2Kcg2KfZgdiy2KfZiti0INmF2YrigIzYr9mH2K8=

شهردار مشهد در مراسم آیین افتتاح طرح محله ما:

"محله ما" اعتماد، احساس تعلق و مشارکت اجتماعی را افزایش می‌دهد

شهردار مشهد گفت: اجرای طرح "محله ما" اعتماد، احساس تعلق و مشارکت اجتماعی شهروندان را افزایش می‌دهد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی عصر 9 تیرماه در مراسم آغاز اجرای طرح "محله ما" که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای شهر، معاون و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و مدیران شهری برگزار شد، افزود: یکی از شعارهای شواری پنجم که مدیریت شهری به صورت جدی به دنبال تحقق آن است، شهر هوشمند است.


وی اضافه کرد: در کنار اقدامات انجام شده در راستای تحقق شهر هوشمند شهروندان نیز در یک روند طبیعی به سمت هوشمندتر شدن حرکت می‌کنند، شهر هوشمند نیاز به مکمل‌هایی دارد که محلات یکی از مکمل‌ها است، بر این اساس تمرکز ما بر محله و ارتباطی است که شهروندان در محلات با یکدیگر دارند و طرح محله ما نیز در این راستا است.


وی با بیان اینکه معتقدم محصول طرح محله ما افزایش اعتماد، حس تعلق به شهر و مشارکت اجتماعی است، اظهار کرد: اینکه شهروندان به مدیریت شهری اعتماد داشته باشند، به شهر احساس تعلق داشته و در کارها مشارکت داشته باشند، بسیار اهمیت دارد، لذا طرح "محله ما" که در گام اول در 44 محله اجرا خواهد شد مهم است.


کلائی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که شورای پنجم از ابتدای کار به دنبال آن بود تبدیل شهروندانی که تنها مشاهده می‌کنند به ناظر و منتقدان به پیشنهاد دهندگان بود که معتقدم طرح "محله ما" با افزایش مشارکت اجتماعی ساکنان محلات به ناظران و پیشنهاد دهندگان تبدیل خواهند شد.


شهردار مشهد گفت: مدیریت شهری در اجرای طرح "محله ما" به دنبال افزایش آگاهی مردم و افزایش مشارکت مردم است، زیرا مردم از مدیران شهری توقعاتی دارند که گاهی با داشته‌ها متناسب نیست، لذا مشارکت مردم از طریق طرح محله ما در تصمیم گیری‌ها واقع بینی و اطلاعات مردم را افزایش می‌دهد که این موضوع منطقی شدن توقعات آن‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت.


وی افزود: امیدوارم با اجرای این طرح بتوانیم اعتماد، احساس تعلق و مشارکت اجتماعی مردم که بسیار اهمیت دارد را افزایش دهیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5087954203288
Qt: 1.1115727424622