پنجشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ۲۷
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2KfYs9iq2YHYp9iv2Ycg2KfYsiDYuNix2YHZitiqINi02YjYsdin2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDYr9ixINiv2YHYp9iq2LEg2KrZiNiz2LnZhyA2OSDZhdit2YTZhyDZh9iv2YEg2KjYp9iy2KLZgdix2YrZhtmK

معاون توسعه محلی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری مطرح کرد:

استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی محلات در دفاتر توسعه 69 محله هدف بازآفرینی

معاون توسعه محلی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری گفت: شوراهای اجتماعی محلات نقش نهاد توسعه محلات هدف را در سازمان بازآفرینی شهری ایفا خواهند کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، حمیدرضا باقری ۲۹ خردادماه در نشست گام دوم تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات در سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، اظهار کرد: در تمام کشور توجه به بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی در ساختارهای شهرداری در اولویت قرار گرفته، لذا در این راستا، ستاد بازآفرینی شهری به صورت متمرکز در این حوزه شکل گرفته است و کلیه دستگاه‌های استانی عضو این ستاد هستند.

 

وی با اشاره به اینکه «یکی از رویکردهای اصلی در سازمان بازآفرینی شهری، تشکیل دفاتر توسعه محلات و تسهیلگری اجتماعی است»، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سازمان بازآفرینی شهری، مقرر شده ابتدا دفاتر توسعه در محلات راه اندازی گردد و در نهایت پس از شناخت جامع با مشارکت مردمی، نهاد توسعه محله در آن‌ها تشکیل شود.

 

معاون توسعه محلی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری با بیان اینکه ارتباط بین شوراهای اجتماعی محلات و دفاتر توسعه محلات جزو الزامات توسعه محله است،گفت: از میان 171 محله شهر مشهد، ۶۹ محله که دارای بافت فرسوده و تاریخی هستند، هدف سازمان بازآفرینی شهری قرارگرفته‌اند و ما بنا داریم از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات در نهاد توسعه 69 محله هدف استفاده کنیم.

 

باقری اضافه کرد: دفاتر توسعه محلات خللی در انجام وظایف شورای اجتماعی محلات ایجاد نخواهد کرد و رابطه دفاتر و شورای اجتماعی یک رابطه دو طرفه است.

 

وی با تاکید براینکه همه ‌نوع توسعه باید در قالب دفاتر توسعه در محلات پیگیری شود، بیان کرد: دفاتر توسعه محله متشکل از متخصصین رشته‌های جامعه‌شناسی، اقتصاد، حقوق، شهرسازی است و با رویکردهای اجتماعی، اقتصادی و آسیب‌‎زدایی در محله فعالیت خواهد کرد.

 

معاون توسعه محلی سازمان بازآفرینی فضاهای شهری تاکید کرد: در برنامه‌ی مقام معظم رهبری برای مشهد، بر رفع مشکلات حاشیه شهر تاکید شده است. در همین راستا یکی از دغدغه‌های اصلی استاندار خراسان رضوی پیگیری مشکلات حاشیه شهر است، لذا مصوب کرد که هیچ‌ نهادی به غیر از دفتر توسعه محله حق ندارد، تشکل در محلات راه بیاندازد و تمام فعالیت‌ها باید در قالب دفاتر سازمان بازآفرینی انجام شود.

 

باقری خاطرنشان کرد: از ادارات فرهنگی اجتماعی مناطق 13گانه خواهشمندیم در تشکیل شورای اجتماعی محلات، 69 محله هدف سازمان بازآفرینی را در اولویت قرار دهند.

 

 

آدرس کوتاه شده: