یکشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳ ۲۶
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0INmF2LTYp9ix2YPYqiDYotqv2KfZh9in2YbZhyDZiCDYs9ix2YXYp9mK2YfigIzZh9in2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2K/YsSDYp9iv2KfYsdmHINi02YfYsSDYqNinINin2LPYqtmB2KfYr9mHINin2LIg2LjYsdmB2YrYqiDYtNmI2LHYp9mKINin2KzYqtmF2KfYudmKINmF2K3ZhNin2Ko=

شهردار منطقه ۱۲ مطرح کرد:

افزایش سرمایه‌های اجتماعی در توسعه شهری با استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی محلات

شهردار منطقه ۱۲ مشهد گفت: با استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی محلات و تشکل‌های مردم نهاد می‌توان مشارکت آگاهانه و فعالانه مردم و سرمایه‌های اجتماعی درتوسعه شهر را افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، علی زینت بخش با تاکید براینکه سرمایه‌های اجتماعی، با ثبات‌ترین منبع مدیریت شهری هستند، تصریح کرد: مشارکت آگاهانه و فعالانه شهروندان در اداره شهر، متضمن استمرار موفقیت‌ها و حرکت در مسیر توسعه شهری است


وی ضمن تاکید بر اهمیت سرمایه‌های اجتماعی در اداره صحیح شهر، اظهار کرد: مدیریت فعلی شهر مشهد در شورای شهر و شهرداری به درستی بر ضرورت حفظ و تقویت سرمایه‌های اجتماعی واقف است و راهبردهایی از قبیل ارتباط با لایه‌های مختلف جامعه، شفاف سازی گسترده و جامع و پایش مداوم نیازهای شهروندان را در دستورکار قرار داده است.


شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه «برای جلب مشارکت شهروندان و افزایش ضریب حضور فعالانه مردم در اداره کلانشهرها، نیازمند بازتعریف الگوهای گذشته با عنایت به اقتضائات فعلی جامعه هستیم»، اضافه کرد: موفقیت پروژه‌های شهری در گروی حضور فعالانه شهروندان است و هنر مدیریت شهری در این زمینه ایجاد سازوکارهای لازم برای تسهیل در این امر است.

 

زینت بخش در ادامه گفت: بهره‌گیری از ظرفیت فناوری‌های نوین در کلانشهرها اجتناب ناپذیر است و خوشبختانه شهرداری مشهد در ایجاد زیرساخت‌های لازم طی دو سال اخیر توفیقات چشمگیری به دست آورده است. 


وی عنوان کرد: شهروندان در تجلی شهرهوشمند نقشی محوری ایفا می‌کنند و می‌توانند بر حسن ارائه خدمات در عرصه‌های مختلف نظارت داشته باشند.

 

شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به مزایای استفاده از هوشمند سازی مکانیزم خدمت رسانی به شهروندان، افزود: تحقق عدالت، سرعت و دقت در پاسخگویی، افزایش اعتماد عمومی، شفاف سازی و وحدت رویه در رسیدگی به درخواست‌های مردمی از جمله دستاوردهای بهره گیری از فنآوری‌های نوین است.

 

زینت بخش خاطرنشان کرد: با تحول در نحوه پاسخگویی به مردم، شاهد افزایش مشارکت فعالانه و حمایت شهروندان و تقویت سرمایه‌های اجتماعی مدیریت شهری خواهیم بود.


وی یادآور شد: آموزش‌های شهروندی و توسعه مبانی فرهنگ شهرنشینی در بین آحاد مختلف شهروندان ضروری است و مسیر توسعه پایدار شهر را هموار می سازد.

 

شهردار منطقه ۱۲ ادامه داد: باید برای تحقق این اهداف، زمینه‌های ایجاد گفتمان عمومی توسعه در جامعه حاکم شود و متخصصین رشته‌های مختلف در حوزه نظریه پردازی و شکل گیری فضای گفت‌وگو نقشی بی بدیل دارند.


 

زینت بخش یادآور شد: امیدواریم با اجرای طرح‌های خلاقانه و استفاده از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات و تشکل‌های مردم نهاد، منطقه ۱۲ در این زمینه نیز پیشرو و سرآمد باشد.

آدرس کوتاه شده: