دوشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ۲۱
طبقه بندی: محله ما
چچ
2KfYsiDYsdmI2YbZhdin2YrZiiDYqtmG2K/ZitizINii2YLYpyDZhdi12LfZgdmKINiu2YXZitmG2Yog2KrYpyDYutix2KjYp9mE2q/YsdmKINmF2K/Yp9mI2YU=

در نشست شورای اجتماعی محله‌های آقا مصطفی خمینی و عمار یاسر و مصلی مطرح شد:

از رونمایی تندیس آقا مصطفی خمینی تا غربالگری مداوم

نشست‌های شورای اجتماعی محله‌های آقا مصطفی خمینی و عمار یاسر و مصلی با دو موضوع امنیت و بهداشت برگزارشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، در دومین نشست شورای اجتماعی محله مصلی که در دفتر کانون مسجدجواد الائمه(ع) در انتهای خیابان سرخس با حضور کارشناس اجتماعی و دبیرشورای محلات، مددکاران و مشاوران کلانتری مصلی، نماینده خیران محله و پایگاه بسیج خواهران و کارشناس بهداشت و محیط منطقه برگزار شد، ابتدا عطیه نیک‌جوانی، معاون فرهنگی منطقه6، ضمن توضیح مختصری درباره انتخابات محله محمدآباد و آیین‌نامه جدید درباره انتخاب اعضا و اهمیت مدرک تحصیلی، فعالیت‌ها و... برای اعضا، گفت:« من از تمام اعضا خواهشمندم که در محله فرصت‌سنجی و ظرفیت‌سنجی را در اولویت قرار بدهند تا افراد جدید و توانمند به شورای اجتماعی محله اضافه بشوند.»


وی در ادامه گفت:« ما در این جلسه باید چند معضل محله مصلی را بررسی کنیم. اول بحث امنیت و کاهش آسیب‌های اجتماعی است. در حوزه بهداشت هم آمارها نشان می‌دهد که محله مصلی جوان نیست و میانسالی را رد کرده است. به همین دلیل در این محله باید غربالگری به‌طور مداوم صورت بگیرد تا از هزینه درمان بیماری‌های احتمالی جلوگیری شود. موضوع بعدی توجه به مسائل فرهنگی است و متأسفانه ما با کمبود شدید اعتبارات در حوزه فرهنگی مواجه هستیم اما باید از همین ظرفیت‌های موجود فرهنگی مثل مساجد، کانون‌ها و... بیشترین استفاده را کرد.»


در ادامه جلسه بهرام‌پور، کارشناس بهداشت، درباره معضل جدیدی که گریبانگیر منطقه شده است توضیح داد و گفت:«بالغ بر 60درصد ساکنان منطقه مصلی، رستمی و چمن پارکینگ و حیاط‌های منازل خود را برای انبار مواد غذایی اجاره می‌دهند. در این منازل اغلب از قرص برنج برای آفت‌کشی مواد غذایی استفاده می‌شود. به این صورت که چند دانه قرص را در گوشه و کنار انبار می‌گذارند غافل از اثرات مرگباری که دارد. ما از اعضای حاضر در این جلسه خواهشمندیم که آگاه‌سازی درباره اثرات مخرب آن را به هر شیوه‌ای در اولویت قرار بدهند.»

 

استقرار کانکس پلیس

همچنین نخستین جلسه شورای اجتماعی محلات آقا مصطفی خمینی و عماریاسر امسال در مسجد ابوالفضلی در محله آقا مصطفی خمینی با حضور سرهنگ جهانشیری، رئیس کلانتری مصلی و معاون فرهنگی شهرداری منطقه6، و اهالی محل برگزار شد. در این نشست، اعضای شورای اجتماعی محله‌های آقا مصطفی خمینی و عماریاسر به پرسش و طرح درخواست از رئیس کلانتری مصلی پرداختند. 

موسوی به نمایندگی از اهالی محل به برگزاری کارگاه‌هایی با موضوع امنیت و آسیب‌های اجتماعی در مساجد و مدارس محلات آقا مصطفی خمینی و عماریاسر اشاره کرد.

همچنین او به تفکیک دو محله آقا مصطفی خمینی و عماریاسر اشاره کرد و از نبود امنیت کافی و وجود برخی سارقان و خودروهای سرقتی رها شده در این محدوده گلایه کرد و پیشنهاد داد برای فراری دادن سارقان کانکس پلیس مستقر شود.

رونمایی از تندیس آقا مصطفی خمینی در ورودی این محله در آینده نزدیک از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

منبع: شهرآرا محله

آدرس کوتاه شده: