یکشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴ ۲۱
طبقه بندی: محله ما
چچ
2KjYp9iy2LPYp9iy2Yog2YHZhtiz4oCM2YfYp9mKINio2K/ZiNmGINin2LPYqtmB2KfYr9mHINiv2LEg2LPYqtin2YrYtA==

در جلسه شورای اجتماعی محله گلشور مطرح شد:

بازسازی فنس‌های بدون استفاده در ستایش

جلسه شورای اجتماعی محله گلشور با موضوع اوقات فراغت در کانون فرهنگی پل شکسته برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، در این جلسه نماینده‌های شورا تیتروار برنامه‌های پیشنهادی خود را برای بهره‌مندی بهتر از تعطیلات تابستان اعلام کردند تا در جلسه بعد به‌صورت جامع و مفصل به آن پرداخته شود.

 

تابستان؛ مفرح و بانشاط

تأکید نماینده‌های حاضر در جلسه بر برگزاری برنامه‌های مفرح و بانشاط بود. رمضان روحانی، نماینده جوانان، نخستین کسی بود که در این رابطه پیشنهاد داد و تأکید کرد: برنامه‌های ویژه تابستان باید متناسب با اوقات فراغت باشد و شادابی را همراه داشته باشد.

 

 وی به بحث اوستا-شاگردی که در قدیم بین نوجوانان محله وجود داشت، گریزی کوتاه زد و یادآور شد: تجارب ارزشمندی از این طریق به نسل بعدی منتقل می‌شد که بهتر است این روال برای نسل جدید و امروزی هم پیاده شود.

 

 روحانی استقبال دانش‌آموزان و نوجوانان را از فضاهای مهیجی مانند گیم‌نت در این محدوده متذکر شد و ادامه داد: چاره و راه‌حل جلوگیری از ناهنجاری‌ها، منع حضور بچه‌ها در این فضاها نیست، بلکه بهتر است علاقه‌مندی‌های این نسل شناسایی و نسبت به فراهم کردن همان امکانات در فضایی سالم اقدام شود.

 

بازسازی فنس‌های فرسوده

 

بسعاد غلامی، نماینده مجتمع‌های مسکونی نیز با اشاره به وجود فنس‌های خالی در برخی از محدوده‌ها نظیر ستایش گفت: علاقه به ورزش‌های توپی معمولا بین نوجوانان و جوانان هر محله هست و شهرداری می‌تواند از این فرصت استفاده کند و فنس‌های فرسوده را برای استفاده احیا کند و آن‌ها را آماده سازد.

 

وی اختصاص دادن بخشی از بوستان‌ها را برای رنگ‌آمیزی کودکان پیشنهاد داد و گفت: با توجه به زندگی آپارتمان‌نشینی حاکم بر بیشتر خانواده‌ها، پیاده کردن چنین طرح‌هایی در بوستان‌های محلی موجب خواهد شد تا انرژی و هیجانی که در وجود نوجوان است، تخلیه شود.

 

پیشنهادهای این نماینده بیشتر در رابطه با اجرای طرح‌های خلاقانه و جدید در بوستان‌های محلی بود.

 

دوره‌های آموزشی کانون شهید پل شکسته

 

فاطمه‌سادات موسوی، رابط فرهیختگان نیز از برنامه‌ریزی برای برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف در کانون فرهنگی پل شکسته یاد کرد و گفت: با توجه به اینکه فضای به‌نسبت بزرگی در کانون وجود دارد، راه‌اندازی برخی از دوره‌های آموزشی نظیر کارگاه سفال را مد نظر داریم که به محض آماده شدن شرایط، اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

برنامه‌ریزی برای فراغت دختران

 

رضایی، نماینده تشکل‌ها نیز با اشاره به این موضوع که بیشتر برنامه‌های تابستانی برای پسران در نظر گرفته می‌شود و دختران بی‌بهره‌ترند، گفت: اگر برنامه‌ریزی در حال انجام است، بهتر است به‌صورت جامع باشد و موضوعاتی را هم برای فراغت دختران در نظر بگیرند؛ از جمله اینکه داخل پارک‌ها برنامه‌ای به‌صورت روزانه اجرا شود

منبع: شهرآرامحله

 

 

 

 

آدرس کوتاه شده: