چهارشنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۲۹ ۲۷
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LTZiNix2KfZh9in2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDZhdi02YfYryDYp9iyINmF2YjZgdmC4oCM2KrYsdmK2YYg2LTZiNix2KfZh9inINiv2LEg2YPYtNmI2LEg2YfYs9iq2YbYrw==

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد:

شوراهای اجتماعی محلات مشهد از موفق‌ترین شوراها در کشور هستند

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه عملکرد شوراهای اجتماعی محلات در مشهد قابل قبول است، گفت: شوراهای اجتماعی محلات مشهد در سطح کشور موفق عمل کرده و این موفقیت به عملکرد این شوراها در دوره‌های قبلی مدیریت شهری نیز باز می‌گردد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، احسان اصولی هشتم خردادماه در نخستین نشست شورای راهبردی شوراهای اجتماعی محلات که در تالار شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: اگر شوراهای اجتماعی محلات بخواهند موفق عمل کنند، باید اصل اتکای آنها بر این باشد که خواسته‌های مردم در سطح محلات را بررسی کنند و انتظارات مردم را مدنظر قرار دهند. بار این مجرا و کانال ایجاد شده مطلوبیتی برای مردم ایجاد می‌کند که در نهایت مردم به این نکته می‌رسند کسی سکاندار مدیریت شهری است که به خواسته‌های مردم اهمیت می‌دهد.


وی با تاکید بر اینکه مجموعه‌ای که حاکم شده، تبعیض مثبت به نفع مردم قایل می‌شود، خاطرنشان کرد: شوراهای اجتماعی محلات باید در فاصله 4 ساله فعالیت این دوره شورا و مدیریت شهری ارتباط مستمر را با بدنه جامعه داشته باشند و خواسته‌های مردم را از بدنه جامعه اخذ کنند.


اصولی عنوان کرد: در اصلاح آیین‌نامه تلاش شد وجه ساکنان محلات را پررنگتر کنیم. برای این منظور مجمع داوطلبان شوراهای اجتماعی محلات را شکل دادیم.


وی با اشاره به اینکه توجه مدیریت شهری به انتخاب شدن مردم و خواسته‌های آنان، کارکرد شورای اجتماعی محلات را تعیین می‌کند، گفت: وقتی شهردار منطقه باور کند شورا می‌تواند بازوی عملکردی وی در منطقه باشد، این شورا کارکرد واقعی خود را می‌یابد.


رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: مسیری که شروع شده بی‌نقص نیست و باید نواقص رفع شود. اما در مجموع کارنامه شورا را موفق می‌دانم و امید است شوراهای اجتماعی محلات ما را در تحقق اهداف مدیریت شهری در این پروژه اجتماعی یاری رساند

آدرس کوتاه شده: