دوشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۷ ۷۹
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0INmF2LTYp9ix2YPYqiDZhdix2K/ZhdmKINiv2LEg2YHYsdin2YrZhtivINiq2LXZhdmK2YXigIzigIzYs9in2LLZiiDZiCDYqti12YXZitmF4oCM2q/Zitix2Yog2YXYs9in2KbZhCDYtNmH2LHZiiDYqNinINin2KzYsdin2Yog2LfYsditICLZhdit2YTZhyDZhdinIiA=

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان مطرح کرد:

افزایش مشارکت مردمی در فرایند تصمیم‌‌سازی و تصمیم‌گیری مسائل شهری با اجرای طرح "محله ما"

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: رویکرد اصلی ما در طرح "محله ما" افزایش مشارکت مردمی در فرایندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری درباره ی مسائل شهر و رضایت مندی از مدیریت شهری است،

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، رضا دانایی، عصر روز گذشته 15 اردیبهشت ماه در نشست توجیهی "تبصره 22 بودجه 98 شهرداری در خصوص اختصاص 5 درصد از بودجه عمرانی شهر به پروژه‌های پیشنهادی شهروندان" که با حضور معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگیاجتماعی شهرداری، شهرداران مناطق در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، تاکید کرد: تقویت هویت محلی به منظور افزایش حس تعلق، ارتقای فرهنگ مشارکت جویی شهروندان، حضور مؤثر شهروندان در فرایند کیفیت بخشی به محلات و اجرای پروژه های کیفیت بخشی به محلات با کمک شهروندان از جمله اهدف این طرح محسوب می‌شود.  

 

وی با اشاره به اینکه در تابستان ۹۷ توانستیم دستورالعمل اجرایی طرح محله ما را به تصویب برسانیم و سازوکار مشخصی برای آن ایجاد کنیم، افزود: اکنون به شهرداری مشهد اجازه داده می شود، 5 درصد از سرجمع اعتبارات پروژه های عمرانی سال 1398 را به اجرای پروژه های پیشنهادی شهروندان که از طریق شورای اجتماعی محلات ارائه شده است، اختصاص و آثار مالی آن را در لایحه اصلاح بودجه سال 1398 منعکس نماید.

 

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد اضافه کرد: در مجموع 320 محدوده محلی تا پایان سال 98 با اعتباری بالغ بر64 میلیارد تومان در روند اجرایی این طرح درنظرگرفته شده است.

 

دانایی با بیان اینکه اجرای طرح محله ما موجب افزایش ارتباط مردم با شورای اجتماعی محلات می‌شود، یادآور شد: شورایی که با مردم در ارتباط باشد، هم برای خود ارزش آفرین است و هم برای شهرداری.

 

در ادامه مجتبی منتظری، رییس اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد عنوان کرد: براساس آیین نامه جدید که در شورای شهر به تصویب رسیده است، گام اجرایی تشکیل مجامع داوطلبی شوراهای اجتماعی محلات در ۱۳محله برداشته شده است و در گام دوم ۲۶ محله و تا پایان تابستان تمام مناطق مشهد، شورای اجتماعی محلات خواهند شد.

 

 

 وی افزود: گام اول در هر محله‌ای که شورای اجتماعی جدید خود را بشناسد، آموزش اعضا است و برای آنان کارت عضویت صادر می‌شود. همچنین اولین پروژه آن ها طرح محله ما خواهد بود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7539566357931
Qt: 1.460823059082