دوشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳ ۱۲
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
wqvZhdi02KfYsdmD2KrigIwg2YXYsdiv2YXZisK7INmG2YrYp9iyINin2LXZhNmKINi02YfYsSDZhdi02YfYryDYp9iz2Ko=

معاون فرهنگی شهردار مشهد:

«مشارکت‌ مردمی» نیاز اصلی شهر مشهد است

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری گفت: ما در مشهد بیشتر از هر شهر دیگری در کشور نیازمند مشارکت‌ مردمی هستیم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، مهدی زارعی، عصر روز گذشته 15 اردیبهشت ماه در نشست توجیهی "تبصره 22 بودجه 98 شهرداری در خصوص اختصاص 5 درصد از بودجه عمرانی شهر به پروژه‌های پیشنهادی شهروندان" که با حضور رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر و شهرداران مناطق در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، با اشاره به مشارکت شهروندان در طرح "محله ما"، تصریح کرد: این طرح یکی از ابتکارات و خلاقیت‌های این دوره از شوراهای اجتماعی است و در این طرح مدیران شهری می‌توانند راهکار متفاوتی در ارتباط  با مردم اتخاذ کنند ومردم نیز خود برای محله‌شان ایده می‌دهند و در ساخت، حفظ و نگه‌داری آن سهیم می‌شوند.

 

وی با تاکید براینکه ما در طرح‌هایی نظیر محله ما به دنبال افزایش ایجاد احساس رضایت‌مندی، حس تعلق و افزایش مشارکت مردمی در مدیریت شهری هستیم، افزود: در گذشته اقداماتی از این قبیل در مدیریت شهری صورت گرفته که قابل تقدیر است، اما در حدی نبوده است که امروز بخواهیم به عنوان یک ‌کلانشهر بر روی آن مانور دهیم چراکه ما در مشهد بیشتر از هر شهر دیگری در کشور نیازمند مشارکت‌ مردمی هستیم.

 

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تاکید کرد: قطعا طرح محله ما، پروژه راحتی نخواهد بود و خطاهایی نیز خواهد داشت، اما امیدوار هستیم نتایج مطلوبی از این طرح حاصل شود و پیامد آن افزایش مشارکت مردم در حوزه تصمیم‌گیری در محلات شهر مشهد باشد تا به سمتی حرکت کنیم که شعار "شهر ما، خانه ما" تحقق یابد و مردم ما بتواند برای خانه‌ی خود تصمیم‌گیری‌های درستی داشته باشند.

 

زارعی با اعلام اینکه  5 درصد از بودجه پروژه‌های عمرانی به پروژه های پیشنهادی شهروندان در سال 98 اختصاص یافته است، عنوان کرد: ما حتما پیگیر ابلاغ این اعتبارات به شهرداری مناطق 13 گانه خواهیم بود .

 

وی خاطرنشان کرد: مردم به شدت تشنه و منتظر چنین ایده و‌خلاقیت هایی هستند، چراکه طرح‌هایی نظیر احداث پل و زیرگذر همواره وجود داشته است اما چیزی که از عملکرد ما در مدیریت شهری باقی خواهند ماند همین اتفاقات خرد نظیر طرح محله ما است. امیدواریم این اقدامات در جوار بارگاه مطهر رضوی مقبول درگاه حق تعالی باشد.

آدرس کوتاه شده: