دوشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵ ۱۸۰
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2KfYrNix2KfZiiDYt9ix2K3igIzZh9in2YogwqvZhdi02KfYsdmD2KrigIzZhdit2YjYscK7INmF2K/Zitix2YrYqiDZvtin2YrYr9in2LEg2LTZh9ix2Yog2LHYpyDYqNmHINiv2YbYqNin2YQg2K/Yp9ix2K8=

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد:

اجرای طرح‌های «مشارکت‌محور» مدیریت پایدار شهری را به دنبال دارد

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مشارکت شهروندان در قالب اجرای طرح محله ما موجب تسهیل مسیر خدمت‌رسانی و جلب اعتماد شهروندان می‌شود و با افزایش بهره‌وری، کارآمدی و رضایت‌مندی، مدیریت پایدار شهری را به دنبال خواهد داشت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، احسان اصولی، عصر روز گذشته 15 اردیبهشت ماه در نشست توجیهی "تبصره 22 بودجه98 شهرداری در خصوص اختصاص 5 درصد از بودجه عمرانی شهر به پروژه‌های پیشنهادی شهروندان" که با حضور معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، شهرداران مناطق در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از شهرداران مناطق خواستاریم که پیگیری کنند تا پنج درصد از بودجه عمرانی که در قالب این طرح برای پروژه‌های پیشنهادی مردم در نظر گرفته شده است، هر چه سریع‌تر جذب و عملیاتی شود.


وی افزود: مشارکت شهروندان در قالب اجرای این طرح موجب تسهیل مسیر خدمت‌رسانی و کسب درآمد و کاهش شکایات و مراجعات مردمی در مناطق می‌شود و با افزایش بهره وری، کارآمدی و رضایتمندی، مدیریت پایدار شهری را به دنبال خواهد داشت.

 

اصولی با بیان اینکه براساس پژوهش‌های صورت گرفته، دو عامل در مورد اینکه چرا شورای اجتماعی محلات تاکنون نتوانسته‌اند ماموریت‌های خود را به نحو مطلوب به ثمر برساند، نقش دارند، گفت: عامل اول این است که مردم اعتماد و باور کافی به اثرگذاری شوراهای اجتماعی  در محلات ندارند و عامل دوم را مدیران مناطق شهرداری تشکیل می‌دهند که چندان به کارکرد اصلی شورای اجتماعی محلات اعتقاد ندارند و در بسیاری از موارد آن را مخل پروژه‌های شهری می‌دانند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: مدیران شهری ما باید به این باور برسند که شوراهای اجتماعی محلات نقش همدم را برای آن‌ها دارند و می‌توانند در بسیاری از پروژه‌های شهری بازوی اجرایی آن‌ها باشند.

 

وی یادآور شد: اگر ما این موضوع را دریابیم که پروژه‌هایی خرد می‌توانند برای مدیریت شهری بیشترین رضایتمندی را ایجاد ‌‎کنند، به دستاورد بزرگی خواهیم رسید.

 

 

 

 

آدرس کوتاه شده: