شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹ ۳۱
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2K3Zgdi4IMKr2KfYudiq2YXYp9ivINmF2LHYr9mFwrsg2YXZh9mF2KrYsdmK2YYg2KfZiNmE2YjZitiqINmF2Kcg2K/YsSDYtNmI2LHYp9mH2KfZiiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDZhdit2YTYp9iqINin2LPYqiA=

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان:

حفظ «اعتماد مردم» مهمترین اولویت ما در شوراهای اجتماعی محلات است

حفظ اعتماد مردم مهمترین اولویت ما در شوراهای اجتماعی محلات محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد ،رضا دانایی، 31 فروردین ماه در نشست مشترک کارشناسان اداره شوراهای اجتماعی محلات با مهدی زارعی، معاون فرهنگی شهردار اظهار کرد: شورای اجتماعی محلات، موضوعی بسیار مهم و حساس تلقی می‌شوند، چراکه مردم برایمان بسیار اهمیت دارند و به هیچ عنوان نباید بگذاریم به اعتمادشان خدشه وارد شود؛ باید مراقب باشیم در بین مردم احساس نارضایتی به وجود نیاید.
 
وی با اشاره به جایگاه خطیر شوراهای اجتماعی محلات، ادامه داد: بنا بر آنست در آینده، بسیاری از امور مدیریت شهری مرتبط با مردم به سمت مردمی شدن و مدیریت توسط شوراهای اجتماعی محلات پیش رود؛ لذا به دنبال آن هستیم معتمدان واقعی مردم در شوراها انتخاب شوند تا مردم مشتاقانه و با دل گشاده به سراغشان بروند. کسانی هم که مسئولیت می پذیرند، باید تمام موضوعات محله را مدنظر قرار دهند و با تفکر جلب مشارکت های مردمی و توسعه سرمایه اجتماعی محله کار کنند.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به تدوین آیین نامه جدید شوراهای اجتماعی محلات، افزود: از جمله نکات آیین‌نامه جدید شوراهای اجتماعی محلات را می‌توان افزایش مشارکت مردمی و حس تعلق شهروندی دانست.

مجتبی منتظری، رییس اداره شوراهای اجتماعی محلات نیز در این جلسه تاکید کرد: شوراهای اجتماعی محلات مشهد بستری بسیار مطلوبی بوده که در گذشته کاری برای آن تعریف نشده بود، ولی اکنون امورات مناسبی برای آن از سوی شهرداری تعریف شده است.

وی، راه اندازی طرح محله ما و پویش مردمی خانه بهار را از جمله اقدامات مطلوب شوراهای اجتماعی محلات در سال 97 عنوان کرد.

منتظری با اشاره به تدوین آیین نامه جدید شوراهای اجتماعی محلات، عنوان کرد: در آیین نامه جدید، راه اندازی مجمع داوطلبین شوراهای اجتماعی محلات، منجر بر افزایش مشارکت مردمی و هویت محله ای می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته تاکنون ۱۵۰۰عضو فعال در شوراهای اجتماعی 158 محله حضور دارند که 41 درصد آنان را بانوان و 59 درصد را مردان تشکیل می دهند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5624200503031
Qt: 1.191333770752