شنبه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۳۹ ۴۸
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LTZiNix2KfZh9in2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDYr9in2LHYp9mKINmC2KfYqNmE2YrYqiDYp9mK2K/Zh+KAjNm+2LHYr9in2LLZiiDZiCDYp9is2LHYpyDYr9ixINiq2YXYp9mFINin2YXZiNixINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmH2LPYqtmG2K8=

معاون شهردار مشهد مطرح کرد:

شوراهای اجتماعی محلات دارای قابلیت ایده‌پردازی و اجرا در تمام امور شهرداری هستند

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت : شوراهای اجتماعی محلات قابلیت ایده‌پردازی و توان اجرایی را در حوزه‌های مختلف شهرداری دارا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، نشست مشترک مهدی زارعی، معاون فرهنگی شهردار با رضا دانایی، معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی- اجتماعی و مجتبی منتظری، رییس اداره شوراهای اجتماعی محلات و کارشناسان این اداره، 31 فروردین ماه با موضوع معرفی و ارائه گزارش عملکرد شوراهای اجتماعی محلات در ساختمان معاونت فرهنگی شهرداری مشهد برگزار شد.


مهدی زارعی در این جلسه، تصریح کرد: بسیاری از اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان مدیریت شهری، شوراهای اجتماعی محلات را پل ارتباطی با مردم می‌دانند لذا باید به این مسئله در شوراهای اجتماعی محلات توجه جدی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: ما باید تلاش کنیم که نگاه مردم را نسبت به شهرداری تغییر دهیم تا یک نگاه اعتمادساز در آن‌ها ایجاد کنیم و اگر بتوانیم ‌در این مسیر موفق شویم، ‌سرمایه بزرگی را در حوزه اجتماعی و فرهنگی به دست آورده‌ایم، زیرا در این بستر یکسری تغییر رفتارها ممکن است رخ دهد که مشارکت مردمی را افزایش می‌دهد و منجر به ارتقای فرهنگ شهرنشینی و بسیاری از ایده‌ال‌هایی که ما در نظر داریم، می‌شود. شوارهای اجتماعی محلات می‌توانند نقش موثری در این زمینه ایفا کنند.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تدوین آیین نامه جدید شوراهای اجتماعی محلات را اقدامی ارزنده و موفقیتی روبه جلو برای شهرداری مشهد دانست و اظهار کرد: شوراهای اجتماعی محلات قابلیت ایده‌پردازی و توان اجرایی را  در حوزه‌های مختلف شهرداری دارا هستند.


زارعی با اشاره به اینکه بسیاری از ایده هایی که در شوراهای اجتماعی محلات مطرح می‌شود، می تواند در بستر فرهنگسراها رخ دهد، گفت:  ما باید شهرداری‌های مناطق 13 گانه را به سمتی سوق دهیم که با فرهنگسراها ارتباط خوبی داشته باشند تا بتوانند مردم را جذب کنند.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در ادامه بر تعامل با نخبگان در حوزه شوراهای اجتماعی محلات تاکید کرد.

وی گفت: ما بایستی در زمینه مشارکت‌های اجتماعی برای دو گروه کودکان و سالمندان که مشارکت برایشان دشواراست، برنامه‌هایی را درنظر بگیریم تا حضور آنان را در این زمینه افزایش دهیم.

معاون فرهنگی شهردار مشهد عنوان کرد: بسیاری از اقدامات ما بایستی در حوزه خانواده و به ویژه نوجوانان و نونهالان باشد، چراکه در میان آنان، نخبگانی وجود دارند که می توانند به اهداف ما کمک کند و سخت ترین امورات را به یک امر آسان مبدل سازند.

زارعی با اعلام اینکه یکی از اهداف ما در مشهد، تحقق شهر هوشمند است، یادآور شد:  ما باید در حوزه شهرالکترونیک و شهروند خلاق مانور جدی داشته باشیم تا بتوانند مردم را با این مقوله آشتی دهیم.

آدرس کوتاه شده: