سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱ ۴۱
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2YbYtdioINu427DbsCDZvtmE2KfZgyDYp9mB2KrYrtin2LEg2LTZh9iv2Kcg2K/YsSDZhdit2YTYp9iqINmF2LTZh9iv

رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد خبر داد:

نصب ۸۰۰ پلاک افتخار شهدا در محلات مشهد

رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد در مراسم رونمایی از پلاک افتخار شهید مدافع حرم جواد جهانی، گفت: با نصب پلاک بر سر در منزل شهید جهانی، تعداد پلاک‌های افتخار شهدا در محلات مشهد به ۸۰۰ رسید.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، هشتصدمین پلاک افتخار شهدای محلات مشهد، طی مراسمی در 22  اسفندماه همزمان با روز بزرگداشت شهدا، با حضور خانواده های معظم شهیدان مدافع حرم جهانی، اسدی، قاسمی دانا و محرابی، جمعی از مسئولان شهرداری، فرماندهان نواحی سپاه و اهالی محله پیروزی مشهد، ضمن  تقدیر از خانواده شهید جواد جهانی، بر سر در منزل این شهید مدافع حرم نصب و رونمایی شد.

 

این شهید مدافع حرم که از کارکنان موسسه فرهنگی هنری خراسان بود، آبان ماه 95 در منطقه حلب سوریه به شهادت رسید.  

 

در این مراسم رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد درباره اهمیت نصب پلاک افتخار شهیدان در محله هایی که شهدا درآن زندگی می کردند، گفت: نشان دادن منزل شهدا در محلات کمک می کند تا اهالی محله ها بدانند یک انسان مجاهد، رشادت ورزیده و از همین نقطه و محله  برای دفاع از دین و میهن اسلامی خود به میدان جهاد گام نهاده است.

 

مجتبی منتظری اضافه کرد: مشهدالرضا(ع) بیش از ۱۲هزار شهید را تقدیم انقلاب و دفاع مقدس کرده است و طبق آمار، بیشترین تعداد شهدای مدافع حرم را دارد که این موجب افتخار ماست و این افتخار باید برای اهالی مشهد و محله های شهر باقی بماند.

 

وی با اشاره به این که شهرداری در خصوص تکریم و هویت بخشی به محله ها و معابر دو هدف مهم را دنبال می کند، گفت: یکی از اهداف این است که اسامی شهدا را در معابر شهر داشته باشیم و دوم این که پلاک افتخار هر شهیدی بر سر در منزلش در محلات نصب شود.

 

رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد با اعلام این که تا کنون شهرداری بیش از ۹هزار معبر شهر از۴۰هزار معبر را به اسم شهدا نام گذاری کرده است، گفت: سه هزار شهید دیگر باقی مانده اند که برای نام گذاری معابر به اسم آن ها، رضایت خانواده و محل یابی مناسب در سطح شهر نیاز است و این مسیر در حال پیگیری است. 

آدرس کوتاه شده: