پنجشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰ ۲۹
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
INin2YrYrNin2K8g2K3YsyDYqti52YTZgiDYtNmH2LHZiNmG2K/ZiiDZiCDZh9mI2YrYqtmK2Iwg2YjYuNmK2YHZhyDYp9i12YTZiiDZg9in2LHYtNmG2KfYs9in2YYg2YHYsdmH2Ybar9mKINmIINin2KzYqtmF2KfYudmKINin2LPYqg==

رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهرمشهد:

ایجاد حس تعلق شهروندی و هویتی، وظیفه اصلی کارشناسان فرهنگی و اجتماعی است

رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی شهرمشهد گفت: ایجاد حس تعلق شهروندی و هویتی کار اصلی معاونین و کارشناسان حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، رمضانعلی فیضی، هشتم اسفندماه در نشست توجیهی "آیین‌نامه جدید شوراهای اجتماعی محلات" که در تالار الماس کوهسنگی مشهد برگزار شد، «شورای اجتماعی محله را نهادی واسط و امین دانست» و اظهار کرد: من به شوراهای اجتماعی محلات بسیار امید دارم، چراکه رابطه‌ی بسیار سالم و امنی را بین مردم، شهرداری و مدیریت شهری برقرار کرده و با چشمانی باز مسائل محله را رصد می‌کنند.

 

وی با تاکید براینکه «شورای اجتماعی محله باید یار، مددکار و بازوی اساسی مدیریت شهری باشد»، افزود: فلسفه‌ی وجودی شورای اجتماعی محله این است که روح و فرهنگ مشارکت را در میان آحاد شهروندان این کلانشهر که دارای تنوع فرهنگی، قومی و کثرت باورمندی به اعتقادات مختلف است، بیدار می کند که همه این‌ها ظرفیت مثبتی است که باید از آن استفاده کنیم  تا مشارکت را ترویج کنیم.

 

نائب رییس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهرمشهد با تاکید براینکه «ایجاد حس تعلق شهروندی و هویتی کار اصلی معاونین و کارشناسان حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری است»، عنوان کرد: ما باید برای ایجاد امید، پیوست و اتحاد مردم به یکدیگر اهمیت ویژه ای قائل شویم.

 

فیضی خاطرنشان کرد: کار فرهنگی در کلانشهری نظیر مشهد می طلبد که ما برنامه طراحی شده در حوزه معاونت  فرهنگی شهرداری را به شکلی اجرا کنیم که بیشترین همگرایی را داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه«نباید تصور کرد که مطالبه گری مردم همیشه به این معناست که مردم قصد دارند در مقابل ما بایستند» یادآور شد: ما طی 18 ماه گذشته از 66 منطقه حاشیه شهربازدید کردیم و مصیبت‌های اجتماعی بسیاری را در آنجا مشاهده نمودیم لذا می‌توان گفت که تنها کار فرهنگی کفایت نمی‌کند و باید به آسیب های اجتماعی به صورت جدی بپردازیم.

آدرس کوتاه شده: