سه شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ۹۲
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
INin2YHYstin2YrYtCDYp9iu2KrZitin2LHYp9iqINi02YjYsdin2YfYp9mKINin2KzYqtmF2KfYudmKINmF2K3ZhNin2Kog2K/YsSDYotmK2YrZhiDZhtin2YXZhyDYrNiv2YrYryA=

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد عنوان کرد:

افزایش اختیارات شوراهای اجتماعی محلات در آیین نامه جدید

نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10 مشهد با حضور اعضای شوراهای اجتماعی محلات، رضا دانایی معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری و حسنعلی رجب زاده شهردار منطقه برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10 مشهد با حضور اعضای شوراهای اجتماعی محلات، رضا دانایی معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری و حسنعلی رجب زاده شهردار منطقه برگزار شد.

 

معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: با تصویب و اجرای آیین نامه جدید، اختیارات شوراهای اجتماعی محلات مشهد افزایش ویژه ای یافته است.

 

رضا دانای سیج با بیان این مطلب گفت: آیین نامه شوراهای اجتماعی تاکنون موقت و درون سازمانی بود. از مهم ترین اقدامات ما رفع نواقص آیین نامه و تصویب آیین نامه دائمی بود که در شورای شهر مصوب شده و برای تایید به فرمانداری رفته است.

 

وی افزود: تغییرات بسیار خوبی در آن انجام شده و رویکرد اصلی آیین نامه جدید تفویض حداکثر اختیارات به شوراهای محلات بوده است، لذا تغییراتی در ترکیب اعضا و ارکان به نفع شوراها انجام شده است.

 

وی در توضیح این مطلب گفت: در آیین نامه جدید اعضای شورای محله از بین کاندیداهای موجود توسط خود مردم انتخاب می شوند در حالی که در آیین نامه قبلی بیشتر اعضا انتصابی بودند، این کار سبب وجاهت بیشتر شخصیت شوراها می شود.

 

دانایی ادامه داد: نکته مهم آیین نامه جدید آن است که تمام ارکان شهرداری موظف به هماهنگی و خدمت به شوراهای اجتماعی محلات شده اند.

 

رجب زاده شهردار منطقه 10 نیز در این جلسه گفت: ما قول داده بودیم در این جلسات بیشتر حرف مردم را بشنویم، از همه زحمات و خدمات شوراها بویژه در ایام مناسبتی محرم و صفر تشکر می کنم، همدلی و همراهی شما سبب کارنامه موفق شهرداری منطقه 10 در 9 ماه گذشته بوده است.

 

وی عنوان کرد: شوراهای اجتماعی محلات بازوی فرهنگسازی شهرداری در بین مردم هستند.

 

حسنعلی رجب زاده با بیان این مطلب گفت: شورای اجتماعی محلات از زمان تاسیس کمک های شایانی به شهرداری داشتند چه در بحث انتقال مشکلات مردم به شهرداری و چه در بحث انتقال خواسته های شهرداری به مردم محلات.

 

شهردار منطقه 10 با توضیح آنکه اختصاص ۵ درصد بودجه عمرانی منطقه برای هزینه کرد با نظر شوراها خیلی می‌تواند به بهبود شرایط منطقه کمک کند گفت: متاسفانه این اعتبار تخصیص خوبی از جانب شهرداری مرکز نداشته است اما به میزانی که اعتبار تامین شد پیگیری کردیم و رضایت مندی مردم افزایش یافت اما خواست ما آن است که در سال آینده این بخش به طور ۱۰۰% تامین شود تا با نظر مردم هزینه گردد و مردم احساس بهتری نسبت به نقش آفرینی خود در محله داشته باشند.

 

رجب زاده تاید کرد: سعی ما بر آن بوده نظرات و خواسته های شوراها در قالب ۵ درصد و خارج از آن در تعریف پروژه ها در نظر گرفته شود تا علاوه بر اعتبار ۵ درصدی بتوانیم در نحوه اجرای پروژه‌های خودمان نیز تاثیر آن را لحاظ کنیم.

 

در ادامه جلسه اعضای شوراها به ترتیب محلات درخواست ها، نظرات و انتقادات خود را با شهردار مطرح کردند.

 

برخی نمایندگان خواستار درگیر شدن شوراها در بخشی از پروژه های عمرانی منطقه شدند تا از این طریق شخصیت شوراها در محلات تکامل یافته و مردم با کارکردهای آن بیشتر آشنا شوند.

 

مساله تامین امنیت محلات و مناظر، تامین ایمنی ترافیکی از قبیل پل های عابر پیاده و تردد ایمن خودروها و عابران، ایجاد برنامه های اجتماعی جهت مراودات بیشتر ساکنان محلات، نظارت بر اصناف، ایجاد رسمیت برای شوراها از هم موارد مطرح شده از طرف نمایندگان شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10 بود.

آدرس کوتاه شده: