سه شنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۳۳ ۳۹
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LnYstmFINi02YjYsdin2Yog2LTZh9ixINmF2LTZh9ivINio2LHYp9mKINiz2b7Ysdiv2YYg2KfZhdmI2LEg2YXYrdmE2KfYqiDYqNmHINmF2LHYr9mF

در نشست شوراهای اجتماعی محلات منطقه چهار مطرح شد؛

عزم شورای شهر مشهد برای سپردن امور محلات به مردم

عضو شورای شهر مشهد در نشست اعضای شوراهای اجتماعی محلات منطقه چهار گفت: شورای پنجم بر آن است با وجود همه مشکلات کوچک و بزرگ مدیریت شهر، مسایل مرتبط با جامعه را به دست مردم بسپرد تا نظر آنان در تصمیمات اعمال شود، در واقع مدیران باید در مسیر اراده و خواست مردم حرکت کنند.

 به گزارش روابط عمومی شورای اجتماعی محلات مشهد، رمضانعلی فیضی در حالی که در جمع نمایندگان شوراهای اجتماعی محلات منطقه طلاب سخن می‌گفت، از زحمات شهرداری منطقه 4 تقدیر کرد و افزود: اعضای شورای محلات نگران آینده سرزمین خویش هستند و دغدغه مشکلات محله و مردم را دارند و به دنبال هم‌افزایی و هم‌اندیشی‌اند.

رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای مشهد در ادامه با اعلام این خبر که در دهه فجر امسال چندین پارک محلی در مناطق محروم شهر بهره‌برداری خواهد شد، تاکید کرد: در صورت عدم مشکلات تملک در هر منطقه‌ای که نیاز به فضای سبز و پارک محلی باشد، بلافاصله پروژه آغاز می‌شود.

وی توضیح داد: اگر این ویژگی‌ها هدفمند باشد، کارآمدی واقع شده است. این هدفمندی هم توسط شورای پنجم بنیان نهاده شده بنابراین به جای یک نیروی غیربومی ناآگاه به منطقه، شهرداری از جنس مردم منطقه به عنوان شهردار منطقه طلاب برگزیده شد.

فیضی گفت: معاونان شهرداری تا پاسی از شب در محلات مشغول بررسی امور هستند و برقراری ارتباطات مناسب با دستگاه‌های مختلف هم از افتخارات شهرداری منطقه 4 است.

وی با بیان اینکه این شهرداری بلافاصله بعد از درخواست آسفالت پروژه آسفالت را آغاز می‌کند، تصریح کرد: شهادت می‌دهم شورای شهر دغدغه و پیگیری درد مردم دارد و با انتصاب مدیرانی از جنس مردم به دنبال نزدیکی بیشتر با مردم است.

در ادامه جلسه رضا دانایی، معاون اجتماعی و مشارکت‌های معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد نیز با اعلام این خبر که آیین‌نامه شورای محلات در شورای شهر مشهد به تصویب رسیده است، گفت: آییننامه قبلی یک مصوبه داخلی کمیسیون بود که قدرت اجرایی چندانی به ما نمی‌داد اما با آییننامه جدید در شورای اجتماعی تغییراتی ایجاد خواهد شد تا وجهه مردمی آن بیشتر شود.

وی با تاکید بر اینکه همه اقشار جامعه از جمله معلولین و ایثارگران و تشکل‌های مردمی در شورا نماینده خواهند داشت، افزود: بودجه‌هایی که در اختیار شوراها قرار می‌گیرد، فاقد محدودیتهای سابق خواهد بود و برنامه محور می‌شود بنابراین از سال آینده شوراها باید برای مصرف بودجه خود طرح و برنامه ارائه کنند.

وی ادامه داد: برای استقبال از بهار از سال قبل پویش مردمی خانه بهار برای اجرای نظرات شوراها راه اندازی شده که بخشی از بودجه پروژه استقبال از بهار هم به شوراها اختصاص می‌یابد. در سال جاری نیز پویش رنگ ها به برنامه اضافه شده تا با همت مردم و شوراها در ایام نوروز همه جای شهر زیبا شود و امکانات شهرداری به نحو یکنواخت به همه محلات برسد.

دانایی یادآور شد: در برنامه های شهری نیز تلاش شده سهم مناطق سه، چهار و 6 افزایش یابد.

شهردار منطقه 4 نیز در این جلسه با اشاره به آنکه روند مناسب پروژه های منطقه 4 را مدیون حمایت های آقای فیضی است، گفت: امیدوارم با همکاری و همفکری شوراها، منطقه را از محرومیت نجات دهیم.

غلامرضا غلامی افزود: با نهضت آسفالت معابر و مدارس منطقه تحت پوشش قرار گرفته و خوب است اگر این اقدامات از مسیر شورای محلات انجام شود.

وی با اشاره به اینکه شورای محلات از عمق مشکلات خبر دارند، گفت: بهتر است اگر پولی خرج می شود با نظر شورای محله باشد. با کمک شورای شهر و شهرداری در حال حاضر مشکلات بدهی‌ها و گرفتاری‌های مالی ما حل شده و امروز بدهی جاری به پیمانکاران نداریم.

غلامی خاطرنشان کرد: از بزرگترین معضلات منطقه 4 مشکلات سند املاک است. بسیاری از اهالی اگر نیت به خرید منزل با وام بانکی داشته باشند مجبورند به محلات دیگر کوچ کنند لذا به دنبال راهکارهایی هستیم تا 270 هزار نفر جمعیت منطقه تمایل به ماندگاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیازمند همفکری و مشارکت مردم هستیم، افزود: بالاخره در بین 270 هزار نفر باید حداقل سه هزار نفر فکر کنند و ایده بدهند. به دنبال آن هستیم با پروژه هایی مانند پیست موتورسواری، استخر شنا و فضای سبز شمایل محرومیت را از منطقه دور کنیم.

در ادامه جلسه، رئیس اداره امور مؤسسات خیریه و شبکه‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی نیز گفت: برنامه‌های حمایتی کمیته امداد در محلات منطبق بر اهداف و برنامه های شهرداری در حوزه امور اجتماعی و مشارکت های مردمی است. مراکز نیکوکاری زیرنظر کمیته امداد نیز با مدیریت و محوریت شهروندان به امور کمک‌های مردمی و دستگیری از نیازمندان می‌پردازند.

مجید غلامی با اشاره به اینکه هم اکنون 1500 مرکز نیکوکاری محله در کشور راه اندازی شده و برنامه ریزی برای رسیدن این تعداد به 7000 مرکز است، گفت: توانمندی کمیته امداد بسیار زیاد است؛ به عنوان مثال یک سوم گوشت تولیدی کشور توسط مددجویان که با استفاده از تسهیلات و حمایتهای کمیته امداد توانمند شده و به کار دامپروری مشغول شده‌اند، تامین می‌شود

آدرس کوتاه شده: