دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۱۳ ۷۸
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2LjYsdmB2YrYqiDYqNin2YTZgtmI2Ycg2LTZiNix2KfZh9in2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDYqNin2YrYryDYqNin2YTZgdi52YQg2LTZiNiv

معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد:

ظرفیت بالقوه شوراهای اجتماعی محلات باید بالفعل شود

معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در حاشیه بازدید از نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری دهه کرامت گفت: ظرفیت بالقوه شوراهای اجتماعی محلات باید بالفعل شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، بختیاری معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: در راستای ایجاد انگیزه برای نهادهای مردمی در برگزاری مراسم‌های مختلف و ایجاد الگویی برای بزرگداشت‌های مذهبی برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی مورد توجه است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های مذهبی به ویژه بزرگداشت‌ها باید مردمی شود و نهادهای مردمی همچون هیئات، مساجد، سمن‌ها و .. در این خصوص فعال شوند. از آن‌جا که چنین فعالیت‌هایی در سال‌های گذشته دولتی شده است، نیاز هست که به دامان مردم بازگردد.
بختیاری افزود: برای رونق فعالیت‌های مردمی باید از آن‌ها حمایت شود و برگزاری چنین نمایشگاهی به عنوان دوره گذار برای توانمندی نهادهای مردمی اهمیت دارد. 
معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ضمن تاکید بر ارتقا کیفیت برگزاری نمایشگاه گفت: در زمینه اقلام آذین‌بندی شهر ضعف‌هایی وجود دارد که باید تقویت شوند تا هنر و مفاهیم دینی در قالب هنری خود در شهر به نمایش گذاشته شود. 
وی عنوان کرد: چندی پیش طی فراخوانی که برای دهه کرامت به هنرمندان داده شد که 180 طرح و پیشنهاد را دریافت کردیم که حدود 20 طرح آن توسط هیئت داوران انتخاب شد اما به دلیل محدودیت زمانی و مالی فرصت اجرای آن فراهم نشد.
بختیاری با اشاره ضعف فضا آرایی شهر در اعیاد به لزوم گسترش و تولید طرح و محصول هنری تاکید کرد و گفت: این حوزه نیاز به تقویت دارد و شهرداری باید با دعوت از هنرمندان و استفاده از طرح و ایده آن‌ها در فضا آرایی شهر چه در زمینه نورپردازی و چه در المان‌های شهر گام بردارد.   
معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به نقش ویژه شورای اجتماعی محلات در مشارکت‌های مردمی گفت: ساختاری که برای شورای اجتماعی محلات دیده شده است به نوعی از همه اقشار و نهادهای محله نمایندگی می‌کند. ولی این نهاد هنوز به جایگاه واقعی خود به عنوان نماینده‌ای قوی از همه اقشار محله نرسیده است که ظرفیت بالقوه آن باید بالفعل شود.
در ادامه نیز رضا دانایی، معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، با بیان اینکه با مشارکت شوراهای اجتماعی محلات، مجموعه‌های فرهنگی و هنری و هیئات مذهبی فعال شناسایی و جهت دریافت بن‌های کمک هزینه خرید اقلام تزئینی به معاونت‌های فرهنگی مناطق معرفی شده است، گفت:در این نمایشگاه از هشت مجموعه دار محصولات فرهنگی و هنری جهت ارائه اقلام آذین بندی محلات به تشکل های همکار شورای اجتماعی محلات که بن کمک هزینه خرید دریافت می کنند دعوت شده است.
در پایان لازم به ذکر است نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری ویژه دهه کرامت که به منظور آذین بندی محلات به همت معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی و اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد برپا شده است از شنبه 23 تیر ماه تا پنجشنبه  28 تیر ماه ساعت 9 الی 20 در طبقه مثبت یک ساختمان توس میدان شهدا دایر می‌باشد.
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.7533419926961
Qt: 3.0090835094452