یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۵ ۷۷
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
INi02YjYsdin2YfYp9mKINin2KzYqtmF2KfYudmKINmF2K3ZhNin2Kog2KjYs9iq2LEg2YXZh9mFINiq2YLZiNmK2Kog2b7ZitmI2YbYr9mH2KfZiiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDYp9iz2Ko=

معاون فرهنگی شهردار مشهد:

شوراهای اجتماعی محلات بستر مهم تقویت پیوندهای اجتماعی است

معاون فرهنگی شهردار مشهد گفت: شوراهای اجتماعی محلات یکی از مهم ترین بسترهای موجود برای تقویت پیوندهای اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، دکتر هادی بختیاری معاون فرهنگی شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در نشست هم‌اندیشی دبیران پیشگیری از وقوع جرم شوراهای اجتماعی محلات مشهد، با بیان اینکه رویکرد کلان معاونت فرهنگی شهرداری، تقویت پیوندهای اجتماعی است، افزود: در دوه فعلی باید همه فعالیت های فرهنگی در بستر اجتماع شکل گیرد و تا زمانی که مردم احساس تعلق اجتماعی به مسائل نداشته باشند، فعالیت های فرهنگی تاثیرگذار نیستند.
 
وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی حوزه پیشگیری از وقوع جرم، اظهار کرد: در حوزه پیشگیری نیز یکی از مهم ترین عوامل، احساس تعلقات اجتماعی است که باعث می شود مردم با حس تعلق به جامعه، از هنجارها و ارزش ها تبعیت کنند و در امور پیشگیرانه مشارکت موثری داشته باشند.
 
بختیاری اضافه کرد: یکی از اصلی ترین دلایل آسیب های اجتماعی، غریبگی با جامعه و سستی در پیوندهای اجتماعی است.
 
وی با تاکید بر نقش موثر شوراهای اجتماعی محلات در تقویت پیوندهای اجتماعی، خاطرنشان کرد: این شوراها یکی از نقاط اندیشه‌ورز اجتماعی است که مستقیما باعث تقویت پیوندهای اجتماعی و فرهنگی می شود و از نظر شهرداری یکی از مجموعه های کاملا راهبردی می باشد.
 
معاون فرهنگی شهردار مشهد با بیان اینکه یکی از اولویت های شهرداری در اجرا برنامه های فرهنگی، شوراهای اجتماعی محلات هستند، گفت: در همین راستا اولویت در اجرای برنامه ها اینگونه است که ساختار خرد شده و به صورت جزء به وسیله شوراها انجام شود.
 
وی با اعلام اینکه امسال 5 درصد بودجه شهرداری با نظر مستقیم شوراهای اجتماعی محلات هزینه می شود، بیان کرد: این بخش از بودجه که مبلغ قابل توجهی هم می شود با مشورت مستقیم با شوراهای محلات و نظرات نمایندگان مردم در این شوراها، در بخشهای مدنظر هزینه می شود.
 
بختیاری در ادامه با اشاره به ضمیمه محلات در روزنامه شهرآرا و نقش این ضمیمه در انتقال مشکلات بخش های مختلف شهر به مسوولان شهری، افزود: این ضمیمه ابزاری است برای بیان مستقیم و بی واسطه درخواست های مردم هر محله، که شوراهای اجتماعی محلات نیز باید از این ظرفیت به وجود آمده حداکثر استفاده را داشته باشند.
 
وی با قدردانی از فعالیت های معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی در شوراهای اجتماعی محلات، اضافه کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری خراسان رضوی خوشبختانه طی سال های اخیر برنامه های بسیار موثری را در راستای تفهیم حقوق شهروندی و شهرنشینی و ایجاد فضای به دور از ناهنجاری انجام داده که البته هنوز هم ظرفیت های بسیار خوبی برای همکاری در این حوزه وجود دارد.
 
همچنین امیر مرتضوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری خراسان رضوی نیز در این جلسه با قدردانی از عملکرد معاونت فرهنگی شهرداری در همکاری با شوراهای اجتماعی محلات در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه، گفت: یکی از مشکلات اساسی ما در زندگی شهری، عدم آشنایی کافی مردم با حقوق شهرنشینی و شهروندی است که در این خصوص نیز با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری مشهد، فعالیت ها و برنامه های خوبی را اجرا کرده است.
 
وی ادامه داد: شوراهای اجتماعی محلات یکی از مجموعه های مهم و تاثیرگذاردر راستای آشنایی هر چه بیشتر مردم با قوانین و هنجارهای اجتماعی هسند که خوشبختانه با همکاری شهرداری، این شوراها به بستر مناسبی برای کاهش وقوع جرائم در سطح مشهد تبدیل شده اند.
 
همچنین در این برنامه اعضای حقوقدان شوراهای اجتماعیمحلات به بیان بخشی از درخواست ها و مشلات مناطق مختلف شهری مشهد پرداختند.

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7422906557719
Qt: 1.5168511867523