چهارشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۲۶ ۸۵
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
INmF2YrYsdin2Ksg2LLYqNin2YYg2YHYp9ix2LPZiiDYrdin2LXZhCDYsdmG2KzigIzZh9in2Yog2KjYstix2q8g2YXYsdiv2KfZhiDYs9ix2LLZhdmK2YYg2b7Yp9ix2LMg2KfYs9iq

معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد:

میراث زبان فارسی حاصل رنج‌های بزرگ مردان سرزمین پارس است

زمانی که به گذشته برگشته و به تاریخ این مرز و بوم می‌نگریم، شاعران نام‌آوری چون فردوسی را می‌بینیم که افتخار امروز و گنجینه پربهای زبان فارسی وام دار آن‌ها است.

معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: میراث پر افتخار زبان فارسی حاصل تلاش‌ها و رنج‌هایی است که بزرگ مردان این سرزمین متحمل شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، هادی بختیاری با بیان این مطلب در «اولین رویداد نوآفرینی دوازده رخ با محوریت فردوسی، شاهنامه و گردشگری» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: همه میراث برجای مانده از گذشتگانمان که امروز به عنوان زبان فارسی از آن یاد می‌شود، حاصل تلاش‌ها و رنج‌هایی است که بزرگ مردان سرزمین پارس متحمل شدند و ضرورت دارد این میراث پرگهر پاس داشته شده و حق آن به جای آورده شود.
وی در ادامه افزود: زمانی که به گذشته برگشته و به تاریخ این مرز و بوم می‌نگریم، شاعران نام‌آوری چون فردوسی را می‌بینیم که افتخار امروز و گنجینه پربهای زبان فارسی وام دار آن‌ها است.
معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی با درک مسائل روز و نوآوری‌های زمان خود به همراه ارائه راه حل توانست زبان فارسی را زنده نگاه داشته و به آیندگان منتقل کند.
بختیاری با تاکید بر نیازمندی افراد جامعه و ایرانیان به دقت در میراث فرهنگی و ادبی خود، خاطرنشان کرد: گذشتگانمان با تلاش و کوشش خود کاری کردند که از آن‌ها همواره به بزرگی یاد می‌شود؛ خوب است همه افراد جامعه نیز در میراث فرهنگی و ادبی خود بیشتر اندیشه کرده و در راستای درک آن اهتمام ورزند.
وی تاکید کرد: ضروری است تمام کسانی که در حوزه فرهنگ فعالیت دارند، نیز در این زمینه بکوشند و به تکامل و تعالی در حوزه فرهنگ و ادب یاری رسانند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2870893478394
Qt: 2.3272638320923