دوشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۳:۵۴ ۴۸۷
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2YPZhdmDINio2Ycg2LLZiNis2YrZhiDZhtmK2KfYstmF2YbYryA=

کمک به زوجین نیازمند

عضو شورای اجتماعی منطقه 9 مشهد گفت: شورای اجتماعی منطقه 9 مشهد و موسسه خیریه سجادیه توس در خیابان اقبال لاهوری آماده هر گونه کمک به زوجین نیازمند است.

اسعدی در گفت وگو با دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد در خصوص فعالیت های شورای اجتماعی منطقه 9 مشهد گفت: در این منطقه با همکاری موسسه خیریه سجادیه توس اقدام به راه اندازی کارگروه ازدواج آسان کرده ایم و به زوجین نیازمند خدمت رسانی می کنیم. وی ادامه داد: این مرکز خیریه چندین سال است که در این زمینه مشغول به فعالیت است و از زمانی که شورای اجتماعی محله شکل گرفت، قرار بر این شد تا برنامه هایی از این قبیل سامازماندهی شوند موسسه خیریه وارد همکاری با شورای اجتماعی محلات شد.
عضو شورای اجتماعی منطقه 9 مشهد در خصوص نحوه خدمت رسانی این موسسه و این شورا به زوجین بیان داشت: مهر هر سال زوجین نیازمند می توانند به این مرکز مراجعه و ثبت نام کنند. پس از نام نویسی، گروهی اقدام به تحقیقات می کنند تا نیازمند بودن زوج تایید شود. اسعدی خاطرنشان کرد: پس از تایید نیازمند بودن زوجین، ابتدا کلاس های مهارت های زندگی، احکام و اخلاق برای انان برگزار می شود و در اتمام دوره که همزمان با ولادت امام سجاد(ع) خواهد بود به زوجین هدیه ای داده خواهد شد و  پس از برگزاری کلاس ها به زوجین در تهیه جهیزیه و برگزاری مراسم ازدواج کمک کی شود.
مدیر موسسه خیریه سجادیه توس با تاکید بر این موضوع که تمامی این اقدامات به صورت رایگان برای زوجین انجام می شود، در خصوص نحوه کار این موسسه ابراز داشت: با فروشگاه ها، مزون ها و آرایشگاه های مختلفی قرار داد بسته ایم که همه این ها خدمات مورد نیاز ما را با تخفیف فوق العاده در اختیار ما قرار می دهند. وی یادآور شد: هر ساله به 50 تا 60 زوج کمک می کنیم الیته علاوه بر این نام نویسی ها گاهی اوقات زوج هایی که نیازمند کمک ضرب العجلی هستند نیز در لیست خود قرار می دهیم. عضو شورای اجتماعی منطقه 9 مشهد یکی دیگر از اقداماتی که این مرکز انجام می دهد بحث مشاوره به زوجین جوان است به طوری که این مرکز زوجین را پس از ازدواج رها نکرده و چنانچه مشکلی برای آنان رخ دهد، انان می توانند با مراجعه به مرکز خیریه از مشاورین این موسسه بهره مند شوند و چنانچه مشکل آنان برطرف نشد ما انان را به دیگر مراکز مشاوره راهنمایی خواهیم کرد. اسعدی کمک به اشتغالزایی را از دیگر وظایف این موسسه خواند و گفت: چنانچه زوجین از نظر اشتغال با مشکل مواجه باشند، ما با مراکزی که در تماس هستیم رایزنی می کنیم و چنانچه به نیروی کار احتیاج داشته باشند، زوجین را به این مراکز معرفی می کنیم تا زوجینی مشکلی بابت اشغال نیز نداشته باشند و یا چنانچه زوجه مسلط به یک هنر مانند خیاطی باشد ما به او در جهت تهیه لوازم خیاطی کمک می کنیم.
مسئول موسسه خیریه سجادیه توس در خصوص تامین مسکن زوجین نیازمند نیز بیان داشت: در بحث تامین مسکن نیز خیرینی هستند که آپارتمانی را به مدت یک سال در اختیار زوجین نیازمند قرار می دهند که ما زوجین را به آنان معرفی می کنیم. وی به همکاری اهالی محل نیز اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات مثبتی که در این محله رخ داده این است که اهالی محل نیز وارد همکاری شده و برای به سامان رساندن این زوجین نیازمند کمک می کنند به طور مثال سرویس آشپرخانه را بانوان محله تهیه می کنند و ما برای تهیه این سرویس ها به بازار مراجعه نمی کنیم. عضو شورای اجتماعی منطقه 9 مشهد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست مساعدت بیشتر شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد به مناطق، گفت: متاسفانه گاهی اوقات برخی ناهماهنگی ها منجر به دلسردی اعضا می شود به همین دلیل از شهرداری مرکز دخواست کمک و هماهنگی بیشتری داریم، چراکه شورای اجتماعی منطقه 9 مشهد برای شهریورماه سال جاری از شهرداری درخواست همکاری و در اختیار گذاشتن سالن صیاد شیرازی جهت برگزاری مراسمی باشکوه برای جمع کثیری از زوجین داشت که متاسفانه به دلیل برخی ناهماهنگی ها این برنامه لغو شد.
لازم به ذکر ات موسسه خیریه سجادیه توس در بلوار وکیل آباد، خیابان اقبال لاهوری 25، پلاک 31 قرار دارد.
 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.2658359209696
Qt: 0.73707175254822