دوشنبه, ۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱ ۵۴
طبقه بندی: دبیرخانه
چچ
2KfYrNix2KfZitmKINi02K/ZhiA2MCDZhdi12YjYqNmHINi02YjYsdin2Yog2KfYrNiq2YXYp9i52Yog2YXYrdmE2KfYqiDYr9ixINmF2LTZh9ivIA==

از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت؛

اجرایی شدن 60 مصوبه شورای اجتماعی محلات در مشهد

مهم‌ترین وظیفه شورای اجتماعی محله شناسایی مسایل، به کارگیری فرصت‌ها و ظرفیت‌های هر محله در راستای کاهش مشکلات محله است.

رییس دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 60 مصوبه در محلات مختلف مشهد اجرایی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی ابراهیمی بیان کرد: در سال 94 برای فرآیند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی شوراهای اجتماعی محلات، جلب مشارکت‌های مردمی و همچنین شناسایی ظرفیت‌های هر محله در راستای حل یا کاهش مشکلات محله بیش از 3 میلیارد تومان پیش بینی شده که این اعتبار براساس محرومیت، جمعیت و عملکرد شوراها بین محلات مختلف مشهد توزیع خواهد شد.


وی افزود: در روزهای پایانی سال 93 طرح شوراهای اجتماعی محلات مشهد در کارگروه‌های تخصصی و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و زیارت شورای شهر مطرح و با اصلاحاتی تصویب و به معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری ابلاغ شد که در این طرح شورای راهبری برای نظارت و راهبری شوراها در معاونت فرهنگی با حضور دو عضو شورای اسلامی شهر و عضویت سازمان‌ها و نهادهای انقلابی و مردمی تشکیل جلسه داده است.


رییس دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 60 مصوبه در محلات مختلف اجرایی شده است؛ همچنین دو کارگروه ثابت با موضوع اقتصاد مقاومتی با تاکید بر بخش مدیریت مصرف و حمایت از تولید ایرانی و همچنین ازدواج آسان ذیل شوراهای اجتماعی محلات فعال و با حضور مردم محله و صاحبنظران جلساتی را تشکیل داده‌اند.
ابراهیمی بیان کرد: هدف از برگزاری این کارگروه‌ها استفاده از ظرفیت‌های مردمی، جمع‌آوری ایده‌های نو خلاقانه با این موضوع مهم و اساسی است که به عنوان یک مساله اجتماعی مهم در تمام محلات مشهد مشترک است.


وی گفت: در همین راستا 28 کارگروه ازدواج آسان به منظور شناسایی ظرفیت‌های محلی در جهت ترویج فرهنگ ازدواج آسان و 16 کارگروه اقتصاد مقاومتی در جهت اطلاع‌رسانی و جمع‌آوری ایده‌های مردمی در خصوص راهکارهای شیوه‌های مصرف و سبک زندگی در محله تشکیل جلسه داده‌اند.
وی ادامه داد: در سال 94 با توجه به افزایش جمعیت برخی از محلات و بزرگ بودن جغرافیای محلات که در سال 89 تقسیم‌بندی شده است، حدود 15 محله به محلات مشهد در مناطق یک، 4 ، 5 ، 6 ، 9 ، 12 و ثامن افزوده خواهد شد که پس از تایید نام محلات در کمیسیون نام‌گذاری معابر و محلات نقشه جدید آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.


به گفته ابراهیمی در حال حاضر مشهد مقدس به 157 محله تقسیم بندی شده است.
رییس دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد تصریح کرد: اعضای شورای اجتماعی در مشهد حدود 1500 نفر هستند که متشکل از امام جماعت مسجد، مدیر مدرسه، خیریه محله، مجتمع مسکونی، تشکل مردمی، بانوی خانه‌دار، پیشکسوت، کاسب محله، جوان محله، رابط پایگاه بهداشت، رابط دادگستری، رابط کلانتری، رابط پایگاه بسیج، خبرنگار محله و نمایندگان شهرداری می‌باشد.3

وی در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین وظیفه شورای اجتماعی محله شناسایی مسایل، به کارگیری فرصت‌ها و ظرفیت‌های هر محله در راستای کاهش مشکلات محله است.

آدرس کوتاه شده: