شنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۶:۲۲ ۴۰
طبقه بندی: مقالات
چچ
2LHZiNit2YrZhyDZhtmI2q/Ysdin2YrZiiDZitinINin2YbYudi32KfZgSDZvtiw2YrYsdmK

روحیه نوگرایی یا انعطاف پذیری

کارآفرینی، فرایندی است که منجر به ایجاد رضایتمندی و یا تقاضای جدید می شود و کارآفرین ، مسئول ایجاد ارزش از راه تشکیل یک مجموعه منحصر به فرد از منابع ، به منظور بهره گیری از فرصت هاست.

یک فرد کارآفرین همچنین دارای روحیه نوگرایی یا انعطاف پذیری ادراکی است ، یعنی توانایی دور شدن از یک قاعده مشهور و مقبول عامّه و پذیرش یک قاعده جدید را دارد. پیچیدگی را بر سادگی ترجیح می دهد ، به این مفهوم که به چالش های جدید و مسائل پیچیده توجه می کند. استقلال رأی دارد و به خود ، متّکی است. اعتماد به نفس دارد و توانایی خود را باور دارد. تمرکز ذهنی دارد و به طور فعال و پرتلاش به ایده ها (فکرهای تازه) می پردازد. همواره با دانش و آگاهی به دنبال کسب اهداف و موفقیت است. بسیار اهل رقابت ، پرشتاب ، مقاوم و محاسبه گر است. او می داند که مسائل امروز ، با راه حل های دیروز ، قابل حل نیستند و حتی حل آنها با راه حل های امروز نیز کارساز نیست. بنا بر این ، او باید مسائل آینده خود را با راه حل های آینده ، اما در زمان حال ، حل کند.
 
یک فرد کارآفرین ، در انتظار نمی ماند که ایده ای طلایی به ذهنش خطور کند و سپس کار را شروع کند؛ بلکه کار را با ایده ای به نسبت کوچک آغاز می کند و به تدریج، به سمت ایده های بزرگ تر و کامل تر گام بر می دارد. در زندگیِ کارآفرینی ، خوش بینی و تفکر مثبت ، بیش از هر چیز دیگری در جریان است و همین امر ، باعث می شود که افراد کارآفرین ، هر مشکلی را یک فرصت بدانند. نشاط ، از نشانه های بارز این نوع زندگی است که موجب از بین رفتن افسردگی و غم و ترس می شود.
 
در نهایت ، می توان گفت که کارآفرینی، فرایندی است که منجر به ایجاد رضایتمندی و یا تقاضای جدید می شود و کارآفرین ، مسئول ایجاد ارزش از راه تشکیل یک مجموعه منحصر به فرد از منابع ، به منظور بهره گیری از فرصت هاست.

نوع:
منبع درج : پایگاه اطلاع رسانی حوزه