•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 70
   کد: 178991
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌ها:

   افزایش رضایت‌مندی و مشارکت‌جویی مردم، رسالت اصلی طرح «محله ما» است

   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: افزایش رضایت‌مندی از مدیریت شهری، حضور در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، ارتقای فرهنگ مشارکت‌جویی شهروندان، حضور مؤثر شهروندان در فرایند کیفیت‌بخشی به محلات، اجرای پروژه‌ها در محلات با کمک شهروندان‌ از جمله اهداف طرح محله ما است.
   افزایش رضایت‌مندی و مشارکت‌جویی مردم، رسالت اصلی طرح «محله ما» است

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد، رضا دانایی 26 تیرماه در جلسه معارفه گروه‌های تسهیل‌گر طرح «محله ما» در منطقه 11 که در سالن جلسات این منطقه برگزار شد، اظهار کرد: افزایش مشارکت مردمی، می‌تواند بسیاری از مشکلات و مخاطراتی که اکنون گریبان‌گیر شهر شده را کاهش دهد و از طرفی مردم نیز بهتر می‌توانند نظرات خود را در زمینه اموری که ‌محل زندگی آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده، مطرح کنند.

    

   وی تصریح کرد: تبصره 22 بودجه مصوب شورای اسلامی شهر، 5 درصد مازاد بودجه‌های عمرانی را به پروژه‌های پیشنهادی شهروندان از که طریق شورای اجتماعی محلات ارائه می‌شود، اختصاص داده است. طرح محله ما سازوکار و چگونگی تحقق این بودجه را مشخص کرده و مناطق از طریق آیین نامه مصوب محله ما می‌توانند بودجه را جذب کنند.

    

   سرپرست معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد افزود: طرح محله ما در سال 97 به صورت پایلوت در 16 محله اجرا شد و در سال 98 نیز  در گزینش گروه‌های تسهیل‌گر این پروژه، به تخصص و مهارت افراد توجه جدی شده است.

    

   دانایی با بیان اینکه طرح محله ما بستری برای آگاهی از نیازهای مردم است، عنوان کرد: ما در کنار این پروژه، از مسائل و مشکلات مردم در مناطق مطلع می‌شویم و آن‌ها را تحلیل می‌کنیم؛ بخشی از این داده‌ها در خود پروژه استفاده می‌شود و بخش دیگر نیز به مدیران شهری منتقل می‌گردد تا بتوانند در تصمیم ‌گیری‌ها نظرات مردمی را به درستی لحاظ کنند.

    

   وی با تاکید براینکه باید بسترهایی را فراهم کنیم که مشارکت مردمی افزایش یابد، بیان کرد: طرح محله ما فرصتی است تا سایر بخش‌های شهرداری از آن به عنوان الگو و روشی که افزایش سرمایه‌های اجتماعی را به دنبال دارد، بهره ببرند.

    

   تعداد بازدید: 70
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 717,935
  تعداد بازدید امروز : 713
  تعداد بازدید دیروز : 1,053
  آخرین به روزرسانی : 1398/07/23 11:00
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.