•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 53
   کد: 83897
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
   تاکید اعضای شورای اجتماعی محله دروی؛

   ظرفیت های مردمی در خدمت محلات

   سومین نشست شورای اجتماعی محله دروی با حضور اعضای شورا برگزار گردید.
   ظرفیت های مردمی در خدمت محلات

   به گزارش پایگاه همدلی، مرتضی طهماسبی رئیس شوراهای اجتماعی محلات ناحیه دو، در ابتدای این جلسه، درباره روند اجرایی کردن مصوبات و شیوه های جذب مشارکت مردمی در این خصوص نکاتی را متذکر گردید.

   وی یکی از موارد درخواستی شهروندان که توسط اعضای شورا پیگیری می شد را برخورد با کسبه متخلف دانست و درباره اقدام شهرداری گفت: اخطار تجاری برای مغازه های رسالت 59 که شهروندان نسبت به آنا اعتراض داشتند توسط ناحیه داده شده است.
   وی درباره دغدغه برخی شهروندان درباره نظافت محیطی گفت: کارگر زباله گیری حقوق خوبی می گیرد و بایستی در نظافت کوچه ها دقت لازم را داشته باشد در غیر این صورت مکانهایی که رفت وروب آن درست انجام نمیشود اطلاع داده شود تا پیگیری گردد.

   وی همچنین درباره مراسم های مناسبتی خاطرنشان ساخت: درباره اجرای برنامه های مناسبتی باید گفت که متاسفانه الان نگرش تغییر یافته است و به جای آنکه از توان و ظرفیت خود محلات بهره برداری شود نگاه ها به سمت شهرداری آمده است و به قولی شهرداری تبدیل به مرکز حمایت این اقدامات شده است. این امر با روح مشارکت اجتماعی در تعارض است.

   رئیس ناحیه دو منطقه سه در انتها به یکی دیگر از دغدغه های این محدوده پرداخت و گفت: درباره زمین های رها باید گفت که کار تسطیع بخش های زیادی از آن انجام پذیرفته است. اما از آنجایی که همه اراضی دارای مالک معینی است هیچ کس مجوز ورود به آنها را ندارد. این موضوع در اراضی قولنامه ای با مالکان متعدد عملاً شدنی نیست. برای اینکه زمین های قولنامه ای از این وضعیت در بیایند، پروانه صادر شود. اما در مورد رسیدگی به این اراضی مانه می توانیم دیوار کشی کنیم نه بدون مجوز تسطیح کنیم.

   در ادامه این جلسه نیز موضوعات متنوعی توسط حسینی تبار، مرادی، عمرانی، طوسی، بیابانی، قمری، رضایی و.. اعضای صنوف متفاوت در شوراهای اجتماعی محلات مطرح شد که برخی از رئوس مهمترین آنها شامل برنلمه هایی برای سبک زندگی، نصب بنر و توزیع بروشورشرح وظایف فرهنگی شهرداری در خصوص احیا امربه معروف و نهی از منکر، معرفی خانواده های موفق که در اثر تربیت فرزندان خود از تعالیم اسلامی و فرهنگی استفاده نموده اند، توزیع کتاب و بروشور زندگی ائمه اطهار، برگزاری سخنرانی ها و نشست های بحث و گفتگوی باجوانان محله در ایام رمضان، برگزاری کاروان های شادی و نشاط در محلات با استفاده از توانایی ها و نیروی موجود در منطقه و برگزاری ایستگاه های مطالعه وایستگاه صلواتی جهت شادابی و نشاط در ماه رمضان را در بر گرفته است.
   نشست آتی این شورا نیز در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

   تعداد بازدید: 53
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 747,457
  تعداد بازدید امروز : 137
  تعداد بازدید دیروز : 763
  آخرین به روزرسانی : 1398/08/30 10:20
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.