• پنج شنبه،25 مهر 1398
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 76
   کد: 83568
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۸/۲۰

   تشکیل ستاد ازدواج آسان در محله طبرسی شمالی

   ستاد ازدواج آسان شرایط را برای ازدواج آسان‌تر جوانان محله فراهم کنیم.
   تشکیل ستاد ازدواج آسان در محله طبرسی شمالی

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه ، این جلسه با دستور کار شناسایی فرصت‌ها و ظرفیت‌های محلی در امر ازدواج آسان برگزار گردید.
   در این جلسه اعضا، مطالبی از اقدامات قابل اجرا در سالهای گذشته در امر ازدواج آسان ارائه نمودند.سپس به آسیب شناسی اقدامات جسته و گریخته در این زمینه پرداختند.
   در این راستا خانم دکتر کریمی ( روانشناس مرکز فردای بهتر ) گفت: هزینه‌های سنگین ازدواج باعث شده تا بسیاری از جوانان اگرچه آمادگی ازدواج دارند؛ اما نتوانند ازدواج کنند. به همین دلیل جای خالی یک ستاد متمرکز در محله به‌خوبی احساس می‌شود. امیدواریم با راه‌اندازی ستاد ازدواج آسان شرایط را برای ازدواج آسان‌تر جوانان محله فراهم کنیم .
   اعضای شرکت کننده در کارگروه مذکور ، معضل اصلی ازدواج های تجملاتی و ازدواج های ناموفق را عدم آگاهی های شهروندان محله در این زمینه ، آداب و رسوم های متفاوت و غلطی که در قومیتهای این محله وجود دارد ، دانستند . لذا برگزاری کلاس‌های آموزشی مشاوره حقوقی ویژه خانواده‌ها،آموزش های زوجین و مشاوره های تخصصی و همچنین تجمیع خیرین و شناسایی آنها را امری مهم در پیشبرد اهداف این ستاد دانستند.
   همچنین از سوی اعضا پیشنهاداتی از قبیل شناسایی خیران محله در خصوص کمک به ازدواج جوانان و برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی ارائه شد.تبلیغات و اطلاع رسانی و تشویق الگوهای موفق را در مجامع حضور شهروندان امری لازم و ضروری دانستند. دراین جلسه مقررشد ظرفیتهای بیشتر محلی نیز شناسایی و به کارشناس فرهنگی اعلام نمایند.

   تعداد بازدید: 76
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 719,912
  تعداد بازدید امروز : 500
  تعداد بازدید دیروز : 844
  آخرین به روزرسانی : 1398/07/25 00:37
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.