• پنج شنبه،23 آبان 1398
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 91
   کد: 78670
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
   شهردار منطقه سه در ششمین نشست شورای اجتماعی محله دروی؛

   سند توسعه محله، راهبرد آتی شهر

   ششمین جلسه شورای اجتماعی محله دروی با دستور کار بررسی و تائید سند ارتقاء محله در دبستان عترت با حضور شهردار منطقه سه، روز چهارشنبه 11شهریور ماه 94 برگزار گردید.
   سند توسعه محله، راهبرد آتی شهر

   به گزارش پایگاه همدلی، در این جلسه، علی یوسف زاده با اشاره به اهمیت و ضرورت تحریر سند ارتقاء محله برای آینده گفت: با توجه به لزوم نگاه محله محوری و توجه ویژه به مشارکت اجتماعی در محلات و ایجاد ظرفیت‌های جدید همکاری های مردمی و کاهش تصدی گری شهرداری، تهیه سند توسعه محلات امری ضروری بوده که به همت شورای اجتماعی محله تدوین و تهیه گردیده است .

   وی درباره ویژگی های این سند گفت: محله محوری می‌تواند زمینه ساز توسعه پایدار محلات، مشارکت جویی مردمی و ایجاد یک اعتماد متقابل بین شهروندان و شهرداری باشد، همچنین با توجه به الزاماتی مانند، حفظ هویت محلات، مشارکت شهروندان، توان محله در ارائه خدمات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی و توجه به کیفیت محیط زندگی و نظایر آن اقدام به تهیه شرح خدمات سند راهبردی توسعه محلات شده است.

   شهردار منطقه سه نگرش مدیریتی به محلات را متضمن توسعه سطوح گوناگون شهروندی عنوان نمود و خاطرنشان ساخت: حوره فرهنگی و اجتماعی منطقه سه، به منظورتوجه به نظام علمی در برنامه‌های توسعه‌ای، توسعه رویکرد محله محوری در مدیریت شهری، تعیین شیوه‌های انجام کار و مدیریت یکپارچه، پروژه مطالعاتی سند توسعه محلات را از ابتدای سال آغاز نمود و هم اکنون تدوین و تهیه سند توسعه محلات توسط دبیران شوراها در اختیار شماست برای بررسی و اخذ پیشنهادات که می تواند راهگشای بهبود آن برای نسخه نهایی باشد.

   وی نتایج و خروجی‌های این سند را راهبردی دانست چرا که می تواند عصای دست مسوولان منطقه برای اتخاذ تصمیمات موثر در جهت ایجاد توسعه پایدار در محلات شود.

   گفتنی است این سند که در 17 بند تهیه شده است به برخی از ظرفیت ها و فرصت ها و تهدیدها و آسیب های محله پرداخته است و این سند با اطلاعات موجود در ناحیه، طرح شناسایی مسائل و مشکلات محله، طرح نیاز سنجی فرهنگی و اجتماعی خانوار در محله و اطلاعات اعضاء شورای اجتماعی محله تهیه و تدوین گردید.

   کلید واژه ها: سند توسعه - محله - دروی - راهبرد -
   تعداد بازدید: 91
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 742,702
  تعداد بازدید امروز : 481
  تعداد بازدید دیروز : 927
  آخرین به روزرسانی : 1398/08/22 14:42
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.