• چهارشنبه،29 آبان 1398
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 98
   کد: 74817
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۵/۰۳
   با تصویب اعضای شورای اجتماعی محله دروی؛

   نخبگان قرآنی محله دروی در محضر قرآن

   اعضای شورای اجتماعی محله دروی با تاکید بر تقویت و ارزش گذاری برای فرهنگ عفاف و حجاب در محله و بهره گیری از ظرفیت مساجد بعنوان یکی از سنگرهای در دسترس محلی برای ترویج این فرهنگ در مسجد جامع دروی گرد آمدند تا در چهارمین نشست این شورا به ایراد نظرات برای بهبود زندگی اجتماعی در حوزه این واجب فراموش شده بپردازند.
   نخبگان قرآنی محله دروی در محضر قرآن

   به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، در آغاز این جلسه فاطمه رستمی دبیر شورای ناحیه دو منطقه سه از اعضا درخواست نمود تا طبق اطلاع رسانی های گذشته در رابطه باموضوع عفاف و حجاب خانواده در سبک زندگی اسلامی و بحث اوقات فراغت به ایراد سخن بپردازند.

   مرتضی طهماسبی رییس شورای اجتماعی محله دروی هم درباره برخی موارد که اعضا در جلسه قبل خواهان پیگیری آنها توسط وی شده بودند گفت: زمین خالی خیابان شهید محبی2 مربوط به دکتر شیخی زاده سند داراست و واگذار به شهرداری نموده ماهم برای باشگاه ورزشی اختصاص دادیم .. روبه روی مدرسه عفیفه هم زمینی هست که در صورت واگذاری مالک اختصاص به کتابخانه یا قرائت خانه داده می شود . . انتهای محبی به طبرسی نیز دارای زمینی است به مساحت 5000 متر که بناست تبدیل به پارک شود.

   وی افزود: کماکان پیگیر احداث بازار ارزاق عمومی و میوه و تره بار در مجتمع امید هستیم. پروژه بزرگ بلوار رسالت شمالی به خیابان طبرسی 12 نیز در صورتی که سرمایه گذار مناسبی جذب شود توسعه جدی در این محدوده ایجاد خواهد شد.
   وی همچنین درباره انتقادات نسبت به بوستان بهار هم گفت: در مورد کمبودهای بوستان بهار باید گفت هنوز شهرداری بوستان بهار را تحویل نگرفته است و تا قبل از تحویل پارک نمی توانیم برخی موارد را پیگیری کنیم .

   رئیس ناحیه دو منطقه سه درباره دستور کار این جلسه نیز خاطرنشان کرد: انصاف و عدل و حجاب و عفاف متاسفانه این روزها کم رنگ شده است. ارزشها به ضد ارزشها تبدیل شده و نگاه به موضوع عفاف و حجاب چرخش 180 درجه ای داشته است. باید راهکارهای مناسب در چنین جلساتی و برآمده از نظرات شما برای اجرایی شدن هرچه بهتر موضوع عفاف و حجاب پیگیری شود.

   مهدی سلمانی نماینده فرهیخته های محله دروی به ضعف نهادی تولید محتوا در کشور پرداخت و تصریح کرد: در بحث عفاف و حجاب یکی از دلایل گسترش بدحجابی در کشور نبود یک بسته بندی قابل مصرف و مناسب از موضوع الگوی زندگی اسلامی و ایرانی است.

   وی همچنین حفظ کرامت زنان را یکی از پایه های اصلی برای تحقق عفاف و حجاب دانست و گفت: از آنجا که زنان نقش مهمی در حفظ بنیان خانواده ها دارد باید تمام شئونات اسلامی را هم در خانواده هم در محل کار و هم در جامعه حفظ کنند به همین دلیل باید الگوهایی را برای زنان معرفی نمود و اقدامات تشویقی را نیز در دستور کار قرار دهد. صحبت در مورد عفاف و حجاب را می توان از ائمه جماعات در منابر و مساجدخواست . از آموزش و پروش بخواهیم که سازو کارهای آموزشی مناسب را در مدارس فراهم نماید.

   کارآمد نماینده تشکلها هم به جلسات روضه خانگی گریزی زد و گفت: بحث امر به معروف در مورد عفاف و حجاب حتی در خود مساجد هم کم رنگ شده است . باید این فرهنگ را جا بیندازیم خیلی از ائمه جماعات رابطه با فرمانده پایگاه و تشکل های فرهنگی ندارند! باید از ظرفیت ائمه جماعت ا ستفاده شود . عالم توانایی دعوت شود تا چند دقیقه عفاف و حجاب را جا بیندازد. باید در روضه های خانگی نفوذ کرد و زنان به عنوان آسیب پذیرترین قشر در حوزه امربه معروف و نهی از منکر آموزش ببینند تا مخاطرات اجتماعی هم کم شود.

   عیسی عشقی عضوجوان محله دروی نیز به اهمیت فناوری های دیجیتال برای انتقال موضوع عفاف و حجاب اشاره داشت و گفت: یکی از بهترین شیوه های انتقال مفاهیم و آموزش در خانواده اینتر نت است که حفظ اخلاق در آن نیاز به ممارست در آموزش دارد. ما نسل به نسل نمی توانیم تجربه خوبی را کسب کنیم .

   سید هاشم خندان هم به عنوان آخرین عضو شورای محله دروی و به نمایندگی از کسبه محل بر نقش روحانیت در پاسداشت موضوع حساس عفاف و حجاب تاکید ورزید و گفت:‌ در بحث عفاف و حجاب نقش اصلی علماست و تبلیغ ، نقش اصلی را روحانیو ن دارند از ائمه جماعات جهت بیان مسایل حجاب و عفاف بخواهیم در مساجد صحبت کنند . همچنین در مواردی هم این مباحث به مجامع عمومی و خارج از مسجد کشانده شود و بحث های عمومی تر مطرح شود.

   در پایان این جلسه نیز علاوه بر تصویب حجاب تاج بندگی که برای برگزاری کارگاه های عفاف و حجاب در مساجد و مدارس و تقدیر از دختران محجبه مورد پذیرش اعضا قرار گرفت، طرح در محضر قرآن که تقدیر از فعالان قرآنی محله دروی بود نیز مصوب و از نخبگان قرآنی محله در مراسمی باشکوه در مسجد جامع دوری تجلیل به عمل آمد.

   کلید واژه ها: قرآن - عفاف - حجاب - دروی - فرهنگ -
   تعداد بازدید: 98
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 745,964
  تعداد بازدید امروز : 418
  تعداد بازدید دیروز : 667
  آخرین به روزرسانی : 1398/08/27 12:03
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.