•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 145
   کد: 68626
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۲/۲۰

   رزمایش پدافند غیرعامل در محله شهید فرامرز عباسی

   ایجاد مدرسه امن جدید و ایمن سازی مدارس موجود، سبب ایجاد امنیت روانی خانواده و دانش آموزان گردیده و در شرایط تهدید علاوه بر بهره برداری دانش آموزان می تواند به عنوان کانون امن محله مورد استفاده قرار گیرد
   رزمایش پدافند غیرعامل در محله شهید فرامرز عباسی

   امروزه مدرسه، از مهم ترین نهادهای اجتماعی، تربیتی و آموزشی و اصلی ترین رکن تعلیم و تربیت است که به منظور تربیت صحیح دانش آموزان در ابعاد دینی، اخلاقی، علمی، آموزشی، اجتماعی کشف استعدادها و هدایت و رشد متوازن روحی و معنوی و جسمانی آنان، نیاز به فضاهای آموزشی مناسب دارد. 


   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، مدارس کشور در مقاطع مختلف تحصیلی با جمعیت چندین میلیونی با پراکندگی و گستردگی در تمام نقاط شهرها و روستاها از نظر ساخت و ساز دارای تفاوت در کیفیت ابنیه و تاسیسات بوده ضمن آنکه میلیون ها دانش آموز روزانه با زندگی تمام خانواده ها در ارتباط می باشند، ایجاد مدرسه امن جدید و ایمن سازی مدارس موجود، سبب ایجاد امنیت روانی خانواده و دانش آموزان گردیده و در شرایط تهدید علاوه بر بهره برداری دانش آموزان می تواند به عنوان کانون امن محله مورد استفاده قرار گیرد.
   از این رو مهمترین استراتژی ایمن مدارس در اولویت قرار دادن پدافند غیرعامل می باشد. در میان تمام مکان های عمومی بچه ها در مدارس آسیب پذیرترین گروه در میان رخداداها و فجایع می باشند. علاوه بر آسیب پذیری ساختمان ها، محل قرار گیری آنها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
   به همین مناسبت در دبیرستان متوسطه اول شهید حاتمی در محله شهید فرامرز عباسی با مشارکت شورای اجتماعی محله شهید فرامرز عباسی پدافند غیر عامل برگزار گردید که مهم‌ترین کارکرد پدافند غیرعامل در حوزه آموزش و پرورش، فرهنگ سازی، آموزش، ایجاد تحرک، انگیزه و مصون سازی در کل پیکره دانش آموز، معلم، خانواده و مدرسه می باشد.

    

   کلید واژه ها: رزمایش - امنیت - شورا - محله - مدرسه - -
   تعداد بازدید: 145
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 747,523
  تعداد بازدید امروز : 203
  تعداد بازدید دیروز : 763
  آخرین به روزرسانی : 1398/08/30 10:20
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.