•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 355
   کد: 66993
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
   معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری منطقه 5؛

   ستاد ازدواج آسان با محوریت شورای اجتماعی محله

   در راستای ترغیب جوانان به سنت حسنه ازدواج و همچنین ترویچ فرهنگ ازدواج آسان در بین خانواده ها ستاد مردمی ازدواج آسان در محله مهدی آباد و با مشارکت شورای اجتماعی این محله با محوریت مسجد صاحب الزمان (عج) را اندازی گردید.
   ستاد ازدواج آسان با محوریت شورای اجتماعی محله

   معاون فرهنگی واجتماعی منطقه 5 گفت: بنا به فرموده ی نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله وسلم :بهترین ازدواج ها آن است که آسانتر انجام بگیرد شاید خیلی از جوانان یکی از دلایل تن ندادن به مسوولیت های زندگی مشترک را هزینه های سرسام آور مراسم شروع این زندگی بدانند؛ هزینه هایی که در سال های اخیر به طور غیرعادی تغییر کرده و از مراسم جشن ساده ، به مراسم های بسیار مجلل و پر زرق و برق تبدیل شده است. در شرایطی که بعضی از افراد حتی توانایی برگزاری یک مهمانی ساده برای شروع زندگیشان را ندارند. می توان از هزینه های غیرضروری این مراسم کم کرد و با شرایط بسیار مناسب به صورتی که به جوانان و خانواده های آنها به واسطه هزینه های آن فشاری وارد نشود زندگی مشترک را شروع کرد.

   مجتبی برزشی بابیان حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می فرمایند:بهترین ازدواج ها افزود: به همین منظور و در راستای ترغیب جوانان به سنت حسنه ازدواج و همچنین ترویچ فرهنگ ازدواج آسان در بین خانواده ها ستاد مردمی ازدواج آسان در محله مهدی آباد و با مشارکت شورای اجتماعی این محله با محوریت مسجد صاحب الزمان (عج) افتتاح گردید.


   ایشان دیگر اهداف این ستاد را علاوه بر ترویج ازدواج آسان و تشویق جوانان به ازدواج، در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی و ملی بیان داشت و نقطه عطف این ستاد را مدیریت محلی و مشارکت اهالی بخصوص خیرین عزیز دانست.

    

    

   وی جلوگیری از اسراف و تبذیر در مجالس عروسی و همچنین کمک به زوحین محروم و نیازمند محله در قالب این طرح را از اولویت های این ستاد دانست و گفت : با استفاده از ظرفیت های موجود در محله به خصوص مساجد و همچنین مشارکت گرفتن از ارگانها و تعاونی ها و همچنین تالارهای مختلف برای اجرای برنامه های این ستاد می توان بهترین مراسم ، در شأن خانواده های محله را با کمترین هزینه تأمین نمود.

    

   تعداد بازدید: 355
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • اخبار مرتبط
  • گزارش تصویری مرتبط
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 766,234
  تعداد بازدید امروز : 711
  تعداد بازدید دیروز : 1,040
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/14 12:31
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :
  مشهد- میدان امام حسین (ع)- خواجه ربیع 7 - بوستان بهار - سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد - طبقه +1  - اداره شوراهای اجتماعی محلات
  تلفن :05131297336
  فاکس :
  رایانامه :
 • کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دبیرخانه شورای اجتماعی محلات شهرداری مشهد می باشد.